Search
Close this search box.

Radní v Pardubicích snížili poplatek za úschovu kola v cyklověži

S nadcházejícím jarem startuje nová cyklistická sezona. Pardubičtí občané, dojíždějící za prací vlakem a využívající kolo k cestě na nádraží, mohou od 1. dubna parkovat své bicykly bezpečněji a levněji než dosud. Rada města Pardubic totiž schválila snížení celodenního poplatku za úschovu jízdního kola v cyklověži u nádraží ze stávajících deseti korun na pět. Zároveň platí, že České dráhy zlevní svým klientům, držitelům In karty, parkování v cyklověži o dalších pět korun. Ti si tak mohou od dubna uschovat v cyklověži kolo zdarma.

Pardubice se snížením ceny za celodenní uložení kola na pět korun srovnají s jinými městy, například se sousedním Hradcem Králové. Chtějí tak zvýšit zájem cyklistů o bezpečné parkování v tomto zařízení tak, aby bylo obsazeno alespoň z padesáti procent. Cyklověž je totiž v současné době obsazena minimálně. Cyklisté raději využívají možnosti bezplatného parkování v sousedním přístřešku, pod nímž lze uzamknout až 450 jízdních kol. Riskují ale, že jim kolo někdo poškodí, případně odcizí.

Využití cyklověže je přitom jednoduché. Příjem kola, jeho evidence, uložení na příslušnou pozici v zakládacím systému, monitorování celého procesu a následný výdej probíhají automaticky, bez zásahu majitele bicyklu. Ten pro ovládání používá pouze tlačítka na ovládacím panelu. Na kole je navíc možné nechat bez obav i zavazadlo, přilbu a příslušenství. Do cyklověže, jejíž stavba stála zhruba 11 milionů korun, se vejde až 118 kol.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient