Search
Close this search box.

Radní rozhodli o změně pracovní skupiny

Radní rozhodli o změně pracovní skupiny „Smart Prostějov – chytré město – pracovní skupina pro přípravu dokumentu“ a odsouhlasila vytvoření nové – „Smart Prostějov“.

„Jak uvádíme v Manuálu chytrého města, smart cities jsou aktuální a jsou takzvaně cool. Moderní technologie již tvoří běžnou součást našeho života. Stále častěji se snažíme, většinou nahodile a účelově, zavádět a realizovat chytrá řešení v rámci investování a fungování města. Důležité ale je postupovat systémově tak, aby si jednotlivá řešení nekonkurovala, ale efektivně a udržitelně vše fungovalo společně,“ uvedl primátor města Prostějova František Jura.

„K tomu, abychom mohli směřovat a dojít k vytčenému cíli, potřebujeme kromě zmíněného manuálu i pracovní skupinu lidí, kteří mohou do jednotlivých kroků vnést svůj pohled z oblasti, které se věnují,“ doplnil náměstek primátora Jiří Rozehnal.

V podstatě jde o to, jak udělat chytře z Prostějova město, ve kterém se bude lépe žít. A právě pro naplňování takových cílů je nutná další činnost pracovní skupiny složené ze zástupců vedení města a zaměstnanců magistrátu.

Návrh členů pracovní skupiny:
Ing. Jiří Rozehnal, vedoucí pracovní skupiny Smart Prostějov
Mgr. Jiří Pospíšil
RNDr. Alena Rašková
Ing. Milada Sokolová
Ing. Kateřina Vosičková
Ing. Václav Lužný
Ing. Jan Števko
Ing. Martina Cetkovská
Ing. arch. Jan Mlčoch
Ing. Miroslav Nakládal
PhDr. Libor Šebestík
Ing. arch. Pavel Fryčák

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient