Search
Close this search box.

Radní podpořili devět žadatelů o dotaci

Více jak stotisíci korun podpořili vsetínští radní devět žadatelů o dotaci, kteří pořádají sportovní, kulturní či společenské akce na Vsetíně. „V rámci dnešního zasedání jsme finančně podpořili účast žáků ZŠ Rokytnice na mezinárodním setkání Globe Games, ale také konání mezinárodního nohejbalového turnaje trojic Austin Cup Vsetín, který se bude konat v sobotu 24. března v hale Na Lapači či mezinárodní turnaj Valachia Challenge Cup, který se bude konat 21. dubna Na Lapači,“ vyjmenoval starosta Jiří Růžička.

Na březnové Radě byly podpořeny také žádosti o dotaci v oblasti sportu, a to na nejstarší závod horských kol v ČR Bikemaraton Drásal 2018, který se bude konat ve dnech 30. června až 1. července nebo cykloturistickou akci Vrchařská koruna Valašska, jejíž cílem je zdolání dvaceti předepsaných vrcholů kdykoli v období od začátku dubna do konce listopadu 2018.

Masarykovo gymnázium Vsetín slaví v letošním roce 90 let od svého založení, vsetínští radní tak finančně podpořili konání nejrůznějších kulturních akcí, jejichž součástí bude 15. a 16. června výroční akademie, dny otevřených dveří, setkání absolventů s kulturním programem či akci Na kafíčko s bývalými učiteli a mnoho dalších akcí.

Rada města Vsetína pravidelně podporuje individuální žádosti v oblasti kultury, sportu, osvěty či sociální oblasti. Za poslední tři roky projednali radní 274 žádostí, z nichž podpořili 216 v celkové výši 2,3 miliony korun. Neziskový sektor je navíc podporován vsetínskou radnicí i v rámci dotačních programů. Za poslední tři roky tak přispěla na činnost a akce organizacím, které působí v oblasti sociální, sportu i kultury téměř 58 miliony korun.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient