Radní Prahy Jana Plamínková bilancovala

Pražská radní Jana Plamínková informovala o tom, co se podle ní v oblasti životního prostředí a infrastruktury v Praze podařilo.

Podle jejího vyjádření bylo dosaženo největších úspěchů například ve výstavbě nové vodní linky Ústřední čistírny odpadních vod, ve výkupu pozemků pro zeleň a rybníky, ve zvýšení peněz na granty v životním prostředí, anebo při prosazení Adaptační strategie na změnu klimatu, nového Plánu odpadového hospodářství a dalších strategických dokumentů.

Radní Plamínková uvedla: „Jako pražské radní pro životní prostředí a infrastrukturu se mi nejvíce povedlo:

Změnit financování městských částí. Malé městské části jsou nyní financovány spravedlivě, podle stejných kritérií a ze stejného balíku financí jako velké. Všem městským částem se přidalo, nikomu neubralo.
Vyřešit zakázku na svoz a zneškodňování dopadu. Podepsala jsem smlouvu na deset let, která Pražanům zajišťuje odvážení odpadků a jejich likvidaci v pražské spalovně. Přede mnou si s tímto problémem mnoho radních nedokázalo poradit.
Zajistit výstavbu nové vodní linky Ústřední čistírny odpadních vod, která je největší stavbou, kterou Praha v tomto volebním období zahájila i uvedla do provozu.
Dosáhnout vzniku nových parků – např. velké parky U Čeňku v Praze 14 (45 ha) či park Dívčí hrady v Praze 5.
Provést rozsáhlé revitalizace stávajících parků. Ve Stromovce či na Petříně šlo o největší investice za posledních sto let.
Vysadit přes 310 000 stromů, zatravnit 93 ha polí. Např. v Dubči, Běchovicích, Satalicích, i jinde. Jedná se o nejrozsáhlejší výsadby lesů za mnoho posledních let.
Vykoupit pozemky pro zeleň a pro mnoho rybníků, včetně Šeberáku. A revitalizovat řadu vodních toků.
Prosadit Adaptační strategii na změnu klimatu, nový Plán odpadového hospodářství a dalších strategických dokumentů.
Zvýšit peníze na granty v životním prostředí z 10 na 50 milionů korun.
Posunout se ke vzniku příměstských parků Trojská kotlina a Soutok.
A mnoho, mnoho dalších věcí, které se sem nevejdou….“

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.