Rada města opět přidělovala finance valašskomeziříčským organizacím

(Aktualizováno před )

Každého čtvrt roku rada města schvaluje žádosti o finanční podporu do maximální výše 10 tisíc korun v rámci grantové politiky, konkrétně podpor malého rozsahu. Od dubna 2018 si zažádalo celkem 28 organizací a spolků, radní rozdělili více jak 200 tisíc korun.
Nejvíce žadatelů zaslalo vyplněný formulář včetně představení projektu, pro jehož účel o finance požadují, do oblasti volnočasové aktivity a zájmová činnost. „Maximální možnou částku jsme odsouhlasili místním Zlatým šípům na nákup nových stanů na vícedenní výlety a letní tábor a valašskomeziříčskému skautu, který finanční dotaci využije pro uspořádání turnajů v badmintonu, šipkách, šprtci a střelbě ze vzduchovky,“ uvedl místostarosta města Josef Vrátník. Dále si finance rozdělí Sbor dobrovolných hasičů ze Lhoty a Taneční centrum ValMez. Pro další kola zbývá rozdělit 5 tisíc korun.

V oblasti kultury získá maximální částku spolek JazzZušák na akci Mikulášení, finanční podpora poputuje i cimbálové muzice Polajka, Českému svazu ochránců přírody nebo například Nadačnímu fondu ZUŠ Alfréda Radoka. V příštím kole si mohou organizace zažádat o 15 tisíc korun, které ještě k rozdělení ze 100 tisícového rozpočtu pro rok 2018 zbývají.

O podporu malého rozsahu v oblasti sociálních a zdravotních služeb požádalo 6 organizací, které bezmála 45 tisíci korunami zpravidla dofinancují nabízené sociální služby. Pro další kola zbývá téměř 40 tisíc korun.

O finanční prostředky z oblasti sportu si zažádalo 5 organizací. „Místní TJ Sokol za poskytnutou dotaci nakoupí venkovní trampolínu, Taneční škola Aneri dotací pokryje náklady spojené s květnovou účastí na taneční soutěži v Praze nebo cykloturistický projekt Vrchařská koruna Valašska využije dotaci na cyklistickou soutěž po Valašsku,“ vyjmenoval místostarosta. Z částky 100 tisíc korun, která je alokována v rozpočtu města na rok 2018, zbývá v dalším kole rozdělit 5.500 korun.

Dva žadatelé získají maximální možnou částku v oblasti vzdělávání a rozvoj lidských zdrojů. Nadační fond Alter Ego využije peníze na projekt Výuky architektury a přípravy na školy a Zlatým šípům pomůže finanční dotace pro vzdělávací akci pro instruktory ve věku od 14 do 18 let. Organizace si mohou v dalším kole zažádat o 50 tisíc korun.

Jediná organizace, a to Lesní škola Včelka, podala žádost v oblasti ochrany životního prostředí a ekologie. Finance využije na nákup vyvýšených záhonů. Pro další kola zůstane k rozdělení 65 tisíc korun.

Převzato ODTUD

Diskuze

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz