Rada Karlovarského kraje představila návrh rozpočtu na rok 2019

(Aktualizováno před )

​V příštím roce by měl Karlovarský kraj hospodařit s příjmy ve výši 6, 558 miliardy korun a s výdaji, které činí 6, 780 miliardy korun. Schodek je oproti ľoňsku poloviční, dosahuje 222 milionů korun a vznikl z důvodu předfinancování projektů dotovaných z EU. Návrh rozpočtu schválila Rada kraje. zabývat se jím budou také krajští zastupitelé na svém zasedání 13. prosince 2018.

“Rozpočet jsme se snažili sestavit co nejzodpovědněji, hlavně v příjmové části. V daňových příjmech vycházíme z predikce ministerstva financí a jdeme vždy 4, 5 procenta pod predikci. Tak jako v roce 2017, kdy byl přebytek v částce 900 milionů korun, očekáváme přebytek i za rok 2018. Mám velkou radost, že kraj pro příští rok předpokládá investice ve výši asi 850 milionů korun, jde o investiční akce jak Karlovarského kraje, tak jeho příspěvkových organizací,” vysvětlila hejtmanka Jana Mračková VIldumetzová.

K největším plánovaným investicím bude patřit například výstavba nového Domova se zvláštním režimem MATYÁŠ, který dosud sídlí v Nejdku. Další finance půjdou na výstavbu depozitáře a rozšíření prostor krajské knihovny i na opravy Císařských lázní. Počítá se samozřejmě s rekonstrukcemi a opravami silnic II. a III. tříd a silničních mostů a s řadou dalších akcí v oblasti zdravotnictví nebo školství.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz