Search
Close this search box.

Rada hlavního města schválila Akční plán pro založení Příměstského parku Soutok

Praha má aktualizovaný Akční plán pro založení Příměstského parku Soutok. S názvem „SOUTOK BUDE OK“ jej schválila Rada hl. m. Prahy. Jeho cílem je zajistit koordinovanou péči o území říční nivy kolem soutoku Berounky a Vltavy v Praze. Akční plán zpracoval Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy (IPR).

Jde o území celoměstského významu (cca 1 300 ha) s velkými krajinářskými i ekonomickými hodnotami, které je rozděleno mezi pět městských částí a město Černošice. Půda je zde vlastněna množstvím soukromých vlastníků. Jednotlivé subjekty mají často protichůdné zájmy, absence sdílené zodpovědnosti vede k nadměrnému využívání území a k postupnému znehodnocování krajiny.

„Příměstský park Soutok vznikne v místě, kde se slévá Berounka s Vltavou. V budoucnu se zde plánuje vybudování parkoviště, vyhlídkové terasy, plovoucí sauny, informačního boxu, cyklostezky, ale i zajištění služeb pro Pražany a návštěvníky hlavního města Prahy,“ uvedla radní hl. m. Prahy Jana Plamínková.

Příměstský park Soutok (PP Soutok) by měl plnit funkci poskytování a rozvoje ekosystémových služeb a měl by dát nezastavěné příměstské krajině šanci, aby se stala součástí života místních obyvatel i ostatních Pražanů. Důležitým cílem je také nalezení způsobu, jak učinit budoucí správu parku trvale udržitelnou tak, aby se území i do budoucna vyváženě rozvíjelo. PP Soutok respektuje vlastnická práva majitelů a potřebu ekonomické udržitelnosti a rentability správy jejich soukromého majetku. Zakládání a správa příměstských parků je také jedním z důležitých opatření Radou hl. m. schválené Strategie adaptace hl. m. Prahy na klimatickou změnu.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient