Rada Blanska schválila dotace do sportu a kultury

Rada města Blanska rozhodla na svém zasedání, které proběhlo v úterý 27. listopadu, o tom, kam poputují dotace, o které si požádaly subjekty z oblasti sportu, kultury nebo zájmové činnosti. O definitivním přerozdělení městských peněz rozhodnou zastupitelé 18. prosince.

„Rada města projednala žádosti o příspěvky spadající do oblasti sportu, kultury a zájmové činnosti do výše padesáti tisíc korun. Schválený materiál půjde do prosincového zastupitelstva,“ uvedl v rámci tiskové konference starosta města Jiří Crha.

Do sportu Blanenští pro příští rok uvolní více než osm milionů korun. „Největší objem prostředků poputuje Službám Blansko, které provozují všechna městská sportoviště, z dodací podpoříme ale i provozovatele sportovních zařízení, která nejsou v majetku města. Pamatováno je samozřejmě i na činnost jednotlivých subjektů,“ upřesnil blanenský starosta.

Na dotace v oblasti kultury pro rok 2019 pak mají v Blansku vyčleněny zhruba dva miliony korun. Celkový objem přidělovaných dotací se odvíjí od toho, kolik se městu podaří získat na daních. Zatímco na sport jde osm procent sdílených daní, do oblasti kultury půjde osm desetin procenta.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient