Rada Blanska schválila dotace do sportu a kultury

Rada města Blanska rozhodla na svém zasedání, které proběhlo v úterý 27. listopadu, o tom, kam poputují dotace, o které si požádaly subjekty z oblasti sportu, kultury nebo zájmové činnosti. O definitivním přerozdělení městských peněz rozhodnou zastupitelé 18. prosince.

„Rada města projednala žádosti o příspěvky spadající do oblasti sportu, kultury a zájmové činnosti do výše padesáti tisíc korun. Schválený materiál půjde do prosincového zastupitelstva,“ uvedl v rámci tiskové konference starosta města Jiří Crha.

Do sportu Blanenští pro příští rok uvolní více než osm milionů korun. „Největší objem prostředků poputuje Službám Blansko, které provozují všechna městská sportoviště, z dodací podpoříme ale i provozovatele sportovních zařízení, která nejsou v majetku města. Pamatováno je samozřejmě i na činnost jednotlivých subjektů,“ upřesnil blanenský starosta.

Na dotace v oblasti kultury pro rok 2019 pak mají v Blansku vyčleněny zhruba dva miliony korun. Celkový objem přidělovaných dotací se odvíjí od toho, kolik se městu podaří získat na daních. Zatímco na sport jde osm procent sdílených daní, do oblasti kultury půjde osm desetin procenta.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak