Search
Close this search box.

Pyrotechnici ukončili prodej Gottových bankovek

Už od včerejšího večera čekali skalní fanoušci Karla Gotta před prodejnou Supraphonu na pražském Jungmannově náměstí, aby měli možnost si dnes koupit pamětní eurobankovku s portrétem Karla Gotta při příležitosti jeho 80. narozenin. Jejich prodej byl však na určitou dobu přerušen, protože se v blízkosti prodejny nacházel odložený kufr. Policie pro jistotu místo kolem Supraphonu a přilehlého okolí obepnula páskami a přivolala pyrotechniky a záchrannou službu.

„Před obchodem se shromáždilo asi 800 lidí. Policisté museli nejprve řešit drobné roztržky a poté byl nalezen opuštěný kufr. Na místo byl přivolán pyrotechnik, který zjistil, že v něm je oblečení,“ řekla mluvčí policie Eva Kropáčová.

Když bylo případné nebezpečí zažehnáno, mohlo se v prodeji bankovek pokračovat. Dlouho však netrval, protože eurobankovky byly brzo vyprodány. „S nápadem vydat tento motiv přišel Radim Václavík. To je v podstatě náš spolupracovník, znalec historických československých bankovek. Vzhledem k tomu, že Karel Gott je ikona československé moderní hudby a má tento rok 80. narozeniny, navrhl, že by bylo velmi zajímavé ze sběratelského hlediska přijít s tímto vydáním,“ vysvětlil Vladislav Klajban, výkonný ředitel společnosti Nunofia, která pamětní bankovky vyrobila.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient