Putovní výstava kvalitních zaměstnavatelů Plzeňského kraje

Najít práci si můžete v nadcházejících dnech přímo před budovou radnice na náměstí ve Stříbře. Přestěhovala se sem putovní výstava představující 15 prověřených kvalitních zaměstnavatelů z Plzeňského kraje. Zájemci se tak dozvědí řadu zásadních informací o výrobních podnicích, včetně benefitů, které nabízejí svým zaměstnancům. Na náměstí ve Stříbře jsou k vidění výstavní panely do 23. října 2018.

Prestižní putovní výstava Plzeňský kraj – region kvalitních zaměstnavatelů se koná už druhým rokem. Na její organizaci se podílí Plzeňský kraj jako region kvalitních zaměstnavatelů. Zástupci zúčastněných firem se shodují na jednom – na pracovním trhu je dlouhodobý nedostatek technických pracovníků.

Kvalitní zaměstnavatelé v dnešní době aktivně spolupracují s učilišti a středními školami a snaží se vychovávat si budoucí pracovníky. Jenže i žáků technických oborů je málo.

„Je třeba změnit obecné vnímání lidí toho, kdo je ve společnosti vážený a ceněný. Po roce 1989 jsme vytvořili v lidech přesvědčení, že společensky přijatelný je pouze vysokoškolák, nejlépe právník, sociolog apod. To bychom se měli snažit změnit, znovu dát vážnost práci s vysokou přidanou hodnotou, technologicky vyspělým výrobám,“ konstatuje Marta Rypplová ze společnosti BRUSH SEM s.r.o.

Přilákat mladé lidi k technickým oborům a nabídnout zájemcům možnost pracovního uplatnění je jeden z hlavních cílů putovní výstavy, kterou pořádá regionální kancelář Svazu průmyslu a dopravy ČR pod záštitou hejtmana Plzeňského kraje Josefa Bernarda. Existence úspěšných firem je pro region mimořádně důležitá.

Firmy, které se na putovní výstavě prezentují:
Alfmeier CZ s.r.o.
BORGERS CS spol. s r.o.
BRUSH SEM s.r.o.
COMTES FHT a.s.
Doosan Škoda Power s.r.o.
ETD TRANSFORMÁTORY a.s.
invelt – elektro s.r.o.
JTEKT Automotive Czech Plzen s.r.o.
OBZOR, výrobní družstvo, Plzeň
Plzeňská teplárenská, a.s.
RSF Elektronik spol. s r.o.
SWIETELSKY stavební s.r.o.
ŠKODA TRANSPORTATION a.s.
Valuegroup a.s.
VIZA AUTO CZ, s.r.o.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak