Search
Close this search box.

Putovní výstava kvalitních zaměstnavatelů Plzeňského kraje

Najít práci si můžete v nadcházejících dnech přímo před budovou radnice na náměstí ve Stříbře. Přestěhovala se sem putovní výstava představující 15 prověřených kvalitních zaměstnavatelů z Plzeňského kraje. Zájemci se tak dozvědí řadu zásadních informací o výrobních podnicích, včetně benefitů, které nabízejí svým zaměstnancům. Na náměstí ve Stříbře jsou k vidění výstavní panely do 23. října 2018.

Prestižní putovní výstava Plzeňský kraj – region kvalitních zaměstnavatelů se koná už druhým rokem. Na její organizaci se podílí Plzeňský kraj jako region kvalitních zaměstnavatelů. Zástupci zúčastněných firem se shodují na jednom – na pracovním trhu je dlouhodobý nedostatek technických pracovníků.

Kvalitní zaměstnavatelé v dnešní době aktivně spolupracují s učilišti a středními školami a snaží se vychovávat si budoucí pracovníky. Jenže i žáků technických oborů je málo.

„Je třeba změnit obecné vnímání lidí toho, kdo je ve společnosti vážený a ceněný. Po roce 1989 jsme vytvořili v lidech přesvědčení, že společensky přijatelný je pouze vysokoškolák, nejlépe právník, sociolog apod. To bychom se měli snažit změnit, znovu dát vážnost práci s vysokou přidanou hodnotou, technologicky vyspělým výrobám,“ konstatuje Marta Rypplová ze společnosti BRUSH SEM s.r.o.

Přilákat mladé lidi k technickým oborům a nabídnout zájemcům možnost pracovního uplatnění je jeden z hlavních cílů putovní výstavy, kterou pořádá regionální kancelář Svazu průmyslu a dopravy ČR pod záštitou hejtmana Plzeňského kraje Josefa Bernarda. Existence úspěšných firem je pro region mimořádně důležitá.

Firmy, které se na putovní výstavě prezentují:
Alfmeier CZ s.r.o.
BORGERS CS spol. s r.o.
BRUSH SEM s.r.o.
COMTES FHT a.s.
Doosan Škoda Power s.r.o.
ETD TRANSFORMÁTORY a.s.
invelt – elektro s.r.o.
JTEKT Automotive Czech Plzen s.r.o.
OBZOR, výrobní družstvo, Plzeň
Plzeňská teplárenská, a.s.
RSF Elektronik spol. s r.o.
SWIETELSKY stavební s.r.o.
ŠKODA TRANSPORTATION a.s.
Valuegroup a.s.
VIZA AUTO CZ, s.r.o.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient