Search
Close this search box.

Půlmilionová dotace podpoří projekt sociálního podnikání v Pardubicích

Radnice by ráda zvýšila zaměstnanost osob, pro které je hledání práce poněkud obtížnější. Jedná se zejména o osoby se zdravotním postižením, duševním onemocněním či o mladé lidi, kteří například opouštějí ochrannou výchovu. Město se proto rozhodlo vyhlásit tematickou výzvu ve výši půl milionu korun, jejímž cílem je podpořit místní sociální podnikání a stávající sociální podniky.

Vyhlášená tematická výzva je rozdělena do dvou oblastí, přičemž tu první město cílí na vytvoření pracovních míst pro mentory. „Osoby, které jsou dlouhou dobu bez zaměstnání či třeba, z důvodu nějakého handicapu, ještě zaměstnány nebyly, nemají vytvořené pracovní návyky a potřebují o to výraznější podporu, jež se v běžném provozu těžko hledá. Proto má dotace pomoci podnikům, aby mohly vytvořit úvazek pro pracovního asistenta, jenž má těmto osobám pomoci si čerstvě nabyté pracovní místo udržet. Dotační peníze mohou sociální podniky také použít do zařízení a vybavení, která si budou muset pořídit k tomu, aby mohly realizovat svou činnost,“ dodává náměstek primátora pro sociální politiku Jakub Rychtecký.

Řada lidí, ať už se jedná o osoby s duševním či fyzickým handicapem nebo osoby bez přístřeší, má na trhu práce při hledání zaměstnání ztížené podmínky. „Komise pro sociální a zdravotní věci proto rozhodla Radě města Pardubic navrhnout, aby byla vyhlášena tematická výzva zaměřená na podporu sociálního podnikání a zaměstnanost osob, pro které uplatnění na trhu práce není zrovna snadné a které se často neobejdou bez pomoci při hledání vhodné pracovní pozice,“ podotýká Ivana Dolečková, místopředsedkyně Komise pro sociální a zdravotní věci při Radě města Pardubic.

Osoby, na něž je dotace zaměřena, musí mít své trvalé bydliště na území statutárního města Pardubice a stejně tak zde musí působit i podnik, který o dotaci zažádá. Celkem město mezi žádosti rozdělí půl milionu korun, každý projekt přitom bude podpořen částkou v maximální výši 100 tisíc korun.

Zájemci o podporu mohou podávat své žádosti od 1. do 17. srpna 2018 do 12:00 hodin. Veškeré informace včetně podmínek poskytování žádostí a kontaktů budou k dispozici na webu města v sekci Veřejná podpora – dotace a granty.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient