Search
Close this search box.

Půjde Slavia mladou cestou? Opustí Hušbauer se Škodou Eden?

Slavia má po podzimní části první ligy obrovský náskok šestnácti bodů. Dá se samozřejmě očekávat, že při jarních odvetách žádný zápas nepodcení (to si nikdo pod vedením trenéra Jindřicha Trpišovského neumí představit), zároveň však už bude klub z Edenu tak trochu i pomýšlet na příští sezonu a velký bodový rozdíl využije i k budování kádru na příští fotbalový ročník.

I proto se může stát, že už v zimě odejdou dvě velké opory, útočník Milan Škoda a záložník Josef Hušbauer, kteří i vzhledem k věku nemají jisté místo pro příští sezonu. „Milan Škoda i Pepa Hušbauer mají nabídky ze zahraničí. Klub oběma hráčům povolil vyjednávat o případném angažmá v cizině, s týmem tak na soustředění neletí,“ říká na klubovém webu ředitel komunikace Michal Býček.

O Hušbauera je zájem v bundesligové Fortuně Düsseldorf. 29letý středopolař možná cítí, že i díky novým příchodům Oskara z Liberce a Helelbranda ze Slovácka je ve středu zálohy moc velký přetlak. „Kluci dostávají zajímavé nabídky ze zahraničí. S vedením mají dohodu, že by pro ně bylo novou výzvou. Nechceme jim bránit, rozhodnutí necháváme čistě na nich. Mají možnost si nabídky ze zajímavých destinací projednat. Pokud se nedohodnou, mohou přiletět za námi,“ říká trenér Jindřich Trpišovský.
U Škody se mluvilo o zájmu ze Spojených států Amerických.

Už je naopak jisté, že si na jaře ve slávistickém dresu nezahrají Jakub Hromada, který odchází na hostování do Liberce a Jakub Hora z Teplic, na kterého sešívaní neuplatnili opci.

Do Málagy odletěla v neděli také pětice hráčů ze slávistické mládežnické akademie João Felipe, Daniel Kosek, Jakub Křišťan, Daniel Langhamer a Jan Sirotník.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient