Půjde Slavia mladou cestou? Opustí Hušbauer se Škodou Eden?

Slavia má po podzimní části první ligy obrovský náskok šestnácti bodů. Dá se samozřejmě očekávat, že při jarních odvetách žádný zápas nepodcení (to si nikdo pod vedením trenéra Jindřicha Trpišovského neumí představit), zároveň však už bude klub z Edenu tak trochu i pomýšlet na příští sezonu a velký bodový rozdíl využije i k budování kádru na příští fotbalový ročník.

I proto se může stát, že už v zimě odejdou dvě velké opory, útočník Milan Škoda a záložník Josef Hušbauer, kteří i vzhledem k věku nemají jisté místo pro příští sezonu. „Milan Škoda i Pepa Hušbauer mají nabídky ze zahraničí. Klub oběma hráčům povolil vyjednávat o případném angažmá v cizině, s týmem tak na soustředění neletí,“ říká na klubovém webu ředitel komunikace Michal Býček.

O Hušbauera je zájem v bundesligové Fortuně Düsseldorf. 29letý středopolař možná cítí, že i díky novým příchodům Oskara z Liberce a Helelbranda ze Slovácka je ve středu zálohy moc velký přetlak. „Kluci dostávají zajímavé nabídky ze zahraničí. S vedením mají dohodu, že by pro ně bylo novou výzvou. Nechceme jim bránit, rozhodnutí necháváme čistě na nich. Mají možnost si nabídky ze zajímavých destinací projednat. Pokud se nedohodnou, mohou přiletět za námi,“ říká trenér Jindřich Trpišovský.
U Škody se mluvilo o zájmu ze Spojených států Amerických.

Už je naopak jisté, že si na jaře ve slávistickém dresu nezahrají Jakub Hromada, který odchází na hostování do Liberce a Jakub Hora z Teplic, na kterého sešívaní neuplatnili opci.

Do Málagy odletěla v neděli také pětice hráčů ze slávistické mládežnické akademie João Felipe, Daniel Kosek, Jakub Křišťan, Daniel Langhamer a Jan Sirotník.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.