Search
Close this search box.

Publikaci „Zlínsko na cestě od Rakouska-Uherska k samostatnému Československu“ můžete pořídit i v městském informačním centru

U příležitosti stého výročí ukončení první světové války a vzniku republiky byla vydána kniha s názvem „Zlínsko na cestě od Rakouska-Uherska k samostatnému Československu“.

Podává informace o tom, jak se žilo lidem ve Zlíně a ve zlínském regionu v období první světové války, a to od momentu vyhlášení mobilizace až po vznik Československa. Kniha popisuje nejenom odchod mužů na frontu, ale především to, jak válka ovlivnila hospodářství a zásobování, život žen a dětí, vyučování ve školách, společenský život a jak lidé na Zlínsku přijímali válečné uprchlíky z Haliče a z Tyrolska. Závěrečná kapitola knihy přibližuje reakci lidí ze Zlínska na vznik Československa. Text je doplněn velkým množstvím unikátních dobových snímků a dokumentů a také souborem fotografií pomníků obětem první světové války, které se nacházejí na Zlínsku. Toto téma je knižně zpracováno poprvé.

Kniha s pevnou vazbou, obsahuje 239 stran poutavých informací, včetně téměř 200 černobílých a barevných obrázků. Cena publikace, jejíž autorkou je Yvona Činčová, činí 179 Kč. Kniha je k dostání také na Městském informačním a turistickém středisku v budově zlínské radnice.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient