Psychicky nemocný cizinec rušil v ubytovně noční klid. Nutil manželku, aby se modlila

Dnes v noci zavolala správkyně jedné plzeňské ubytovny strážníkům, aby jí pomohli domluvit jednomu z nájemníků, který svým křikem rušil noční klid. Do telefonu jim navíc oznámila, že jde o cizince, který nutí nahlas svou manželku, aby se modlila.
Když strážníci dorazili k ubytovně, hned zjistili, že se opravdu z cizincova pokoje ozývá velký křik. Protože znali i jazyk jedné ze zemí bývalého Sovětského svazu, dovtípili se též jako správkyně, že muž nutí svou manželku k modlitbám.
„Strážník se přes zamčené dveře pokoušel muže uklidnit a žádal ho, ať odemkne. To cizinec rezolutně odmítl a dál křičel na ženu, ať nepřestává v křesťanských modlitbách. On sám už se strážníky nekomunikoval,“ uvedla mluvčí městských policistů Jana Pužmanová.
Strážníci požádali správkyni o náhradní klíč, ale i po odemčení pokoje měli problém vejít dovnitř, protože je křikloun blokoval vlastním tělem. „Strážníkům se ho nakonec podařilo přetlačit a dostali se do pokoje. Muž ležel na zemi, kopal kolem sebe a bránil se útoku neviditelného nepřítele,“ popsala Pužmanová.
Žena nebyla naštěstí nijak zraněná. Policistům vypověděla, že jejího muže patrně postihla nějaká psychická porucha. I z toho důvodu se policisté rozhodli přivolat záchrannou službu, která muže převezla do nemocnice na psychiatrii.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak