Search
Close this search box.

Psům se letos zalíbilo cestovat vlakem do Pardubic. Ale bez majitele…

S některými psy, hlavně s těmi velkými, je občas potíž nastoupit do vlaku. Majiteli takovéhoto čtyřnohého mazlíčka dá hodně námahy, přemlouvání či vzteku dostat ho dovnitř. Avšak jiní psi dokáží přistoupit do vlaku úplně sami, beze strachu.

To byl i úterní případ malého štěněte, které večer bez lidského doprovodu v Pečkách na Kolínsku nastoupilo do osobního vlaku, který jel z Prahy do Pardubic. Pes jel až na konečnou. Mezitím se ho ujal průvodčí vlaku. „Personál vlaku před příjezdem do Pardubic vyrozuměl městskou policii. Malý cestovatel putoval do služebního vozidla strážníků a poté rovnou do městského útulku ve Štrossově ulici, kde si počká na svého majitele,“ řekla tisková mluvčí pardubické městské policie Lucie Klementová.
To ale nebyl zdaleka letošní první případ samostatně cestujícího psa. Např. minulý měsíc přicestoval též na pardubické nádraží mladý boxer, který podle svědků naskočil do vlaku v Chocni. Toto psí putování však mělo šťastnější konec, protože majitelka, která ho intenzivně hledala, si pro něj přijela.
A ještě můžeme zmínit kokršpaněla, který na konci léta naskočil do vlaku už ve stanici Praha-Smíchov a také doputoval až do města perníku.

Zkrátka v Pardubicích je pro psy něco zajímavého, to si však asi navždy nechají pro sebe…

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient