Psům se letos zalíbilo cestovat vlakem do Pardubic. Ale bez majitele…

S některými psy, hlavně s těmi velkými, je občas potíž nastoupit do vlaku. Majiteli takovéhoto čtyřnohého mazlíčka dá hodně námahy, přemlouvání či vzteku dostat ho dovnitř. Avšak jiní psi dokáží přistoupit do vlaku úplně sami, beze strachu.

To byl i úterní případ malého štěněte, které večer bez lidského doprovodu v Pečkách na Kolínsku nastoupilo do osobního vlaku, který jel z Prahy do Pardubic. Pes jel až na konečnou. Mezitím se ho ujal průvodčí vlaku. „Personál vlaku před příjezdem do Pardubic vyrozuměl městskou policii. Malý cestovatel putoval do služebního vozidla strážníků a poté rovnou do městského útulku ve Štrossově ulici, kde si počká na svého majitele,“ řekla tisková mluvčí pardubické městské policie Lucie Klementová.
To ale nebyl zdaleka letošní první případ samostatně cestujícího psa. Např. minulý měsíc přicestoval též na pardubické nádraží mladý boxer, který podle svědků naskočil do vlaku v Chocni. Toto psí putování však mělo šťastnější konec, protože majitelka, která ho intenzivně hledala, si pro něj přijela.
A ještě můžeme zmínit kokršpaněla, který na konci léta naskočil do vlaku už ve stanici Praha-Smíchov a také doputoval až do města perníku.

Zkrátka v Pardubicích je pro psy něco zajímavého, to si však asi navždy nechají pro sebe…

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak si vyrobit piňatu a odkud se k nám zvyk rozbíjet tyto krásné ozdoby na oslavách vlastně dostal?

Piñata je tradiční předmět používaný při oslavách a slavnostech, zejména v latinskoamerické kultuře. Jedná se o nádobu ve tvaru zvířete, postavy nebo nejrůznějšího tavru, která je vyrobena z papíru nebo jiných materiálů a je naplněna sladkostmi, drobnými dárky či konfetami. Piñata je zavěšena na provazu nebo lanku a účastníci slavnosti se střídají ve snaze rozbít ji, aby se dostali k jejímu obsahu. K dostání je i v Česku ve specializovaných eshopech, kde seženete všechno možné na oslavy a party, my si ale za chvilku ukážeme, jak si s trochou šikovnosti můžete vyrobit takovou originální ozdobu sami.

Mezinárodní kosmická stanice zachycena na Opavsku

V létě, kdy Slunce dosahuje v poledne své nejvyšší polohy, máme jedinečnou šanci vidět Mezinárodní kosmickou stanici (ISS) jak pluje před naším sluncem. Tuto zvláštní událost mohl v sobotu 3. června 2023 pozorovat Petr Horálek, vědec z Fyzikálního ústavu v Opavě. Bylo to v obci Uhlířov u Opavy, kde mohl vidět ISS i spoustu slunečních skvrn.

Proč je Snusim.to první volbou při nákupu nikotinových sáčků a žvýkacích tabáků?

Představte si eshop, který je víc než jen obchodem. Snusim.to je místem, kde se milovníci snusu a nikotinových sáčků shromažďují, sdílejí své zkušenosti a objevují nové produkty. Společnost je známá svou vášní pro své produkty a dlouholetými zkušenostmi v oblasti snusu. Největší prioritou Snusim.to je poskytnout zákazníkům nejlepší zážitek z užívání snusu.

Češi stále více preferují masivní nábytek. Jaké dřevo je nejoblíbenější?

Pokud jste si v poslední době všimli, že v Česku se stále častěji objevuje masivní nábytek, nejste sami. Tento nový trend získává na popularitě a láká stále více lidí nejen svojí robustností, ale hlavně svou kvalitou. Přirozeně výběr správného dřeva je klíčovým faktorem při výrobě tohoto elegantního nábytku a proto se podíváme na to, jaké druhy dřeva jsou momentálně nejoblíbenější. Pokud vás zajímá, jestli jsou vaše preference v souladu s tímto trendem, neváhejte a pokračujte ve čtení!