Search
Close this search box.

Psovod se psem Olmanem dopadli prchajícího zfetovaného řidiče

Policisté Územního odboru Policie České republiky v Opavě dne 19. září 2018 zahájili úkony trestního řízení ve věci přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a přečinu neoprávněného užívání cizí věci, kterých se mohl dopustit 31letý muž z Opavy, a to chvíli před jedenáctou hodinou večerní 18. září letošního roku. Jak bylo dosavadním prověřováním ze strany opavských policistů a kriminalistů zjištěno, tak shora jmenovaný muž řídil v uvedené době Škodu Octavia v katastru opavské městské části Kylešovice, ač má rozsudkem Okresního soudu v Ostravě vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel do února roku 2021. Dále bylo prokázáno, že automobil užíval neoprávněně, jelikož mu byl vůz svěřen ze strany 32letého majitele pouze za účelem opravy a nebyl mu dán souhlas k jakékoli jízdě. Na základě příslušného testu pomocí testeru DrugWipe 5S bylo i předběžně stanoveno, že v době jízdy mohl být pod vlivem návykových látek – pervitinu a marihuany.

Výše uvedené protiprávní jednání 31letého muže bylo zjištěno při běžné silniční kontrole ze strany službu konající policejní hlídky z Obvodního oddělení v Opavě, která několik minut před jedenáctou hodinou večerní 18. září tohoto roku stavěla na ulici Hlavní v Opavě-Kylešovicích projíždějící osobní automobil tovární značky Škoda Octavia. Řidič tohoto vozu na dávané znamení k zastavení nereagoval a rychlou jízdou ujížděl. Po celou dobu jízdy trvající bezmála 10 kilometrů byl pronásledován zakročující opavskou policejní hlídkou, která si pomocí vysílačky přivolala i policejní hlídku z nedalekého Hradce nad Moravicí. Neznámý řidič však náhle vozidlo odstavil na polní cestě poblíž hlavní silnice spojující obec Raduň s opavskou městskou částí Komárov a urychleně od auta utekl do přilehlého pole. Vzhledem k této skutečnosti byl na místo přivolán policejní psovod se služebním psem jménem Olman a ten ihned vypracoval pachovou stopu. Policejní specialista nejprve přišel k odstavenému automobilu tovární značky Škoda Octavia a od otevřených levých předních dveří řidiče zachytil jeho svěřenec, kterému říká OLI, pachovou stopu vedoucí do kukuřičného pole. Po projíti tohoto pole došel služební pes až na hlavní příjezdovou cestu a dále pokračoval směrem k železniční trati. Na okraji náspu železniční tratě označil štěkotem v křoví se ukrývající a ležící osobu. V ní byl následně ustanoven výše uvedený 31letý muž. Během pronásledování nedošlo ke zranění žádné ze zúčastněných osob, délka pachové stopy měřila přibližně 200 metrů a od nasazení psovoda se služebním psem trvala celá pátrací akce jen pár minut. Pachatel trestné činnosti i přestupkového jednání tak byl dvacet minut po jedenácté hodině večerní téhož dne zadržen, omezen na osobní svobodě a následně byl umístěn do policejní cely Územního odboru Policie České republiky v Opavě k dalším nutným procesním úkonům.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient