Search
Close this search box.

Prvomájové derby v Dolní Lutyni přineslo výhru domácím fotbalistům

Na 1. máje se v Dolní Lutyni uskutečnilo tolik očekávané fotbalové derby mezi domácím TJ Sokol D. Lutyně a TJ Sokol Věřňovice. Šlo o dohrávku za neodehrané utkání v březnu letošního roku. O derby byl mezi fandy obou aktérů utkání, ale i příznivců fotbalu z okolních vesnic, enormní zájem. Ten předčil všechna očekávání, utkání sledovalo za nádherného, téměř letního počasí, dle sdělení pořadatelů 700 diváků.

V podzimním derby hraném ve Věřňovicích zvítězili domácí zaslouženě 2:0. Vzhledem k současnému postavení v tabulce, hosté na postupovém místě, domácí pak v poklidném středu, ale hlavně pak rozdíl v dosažených jarních výsledcích (z dosud odehraných jarních kol domácí zvítězili jen 1x, hosté pouze jednou prohráli) byl v derby jasným favoritem celek hostí, tedy družstvo Sokola Věřňovice. Ale derby má poněkud jiná specifika a konečný výsledek bývá jiný, než očekávaný. Tak tomu nakonec bylo i v tomto derby. Utkání rozhodla jediná branka, kterou docílili domácí a utkání pak skončilo konečným výsledkem 1:0. Je však třeba přiznat, že pro celek domácích je vítězství víc, než šťastné.

Do utkání oba celky nastoupily v těch nejoptimálnějších sestavách, jež trenéři měli pro tento souboj k dispozici. Derby začalo krátkodobým vzájemných oťukávaním. Pak převzali iniciativu hosté, měli převahu v poli, lépe kombinovali, byli dřív na míči. K jejich škodě však pouze po velké vápno a za celý poločas si nepřipravili tzv. loženku. Branku domácích ohrožovali střelami ze střední a větší vzdálenosti. Ty spolehlivě zlikvidoval gólman domácího celku Šajer. Domácí se zaměřili na pozornou obranu a brejky. Když už se zdálo, že oba celky půjdou o poločase do kabin za bezgólového stavu, přišel blesk z čistého nebe. Celek hostí se dopustil faulu ve vzdálenosti asi 30 m od vlastní branky. K míči se postavil Nikolas Pecha a vyslal na bránu hostí prudký střílený centr do prostoru penalty. K překvapení všech přítomných, hráčů i diváků, skončil míč v síti celku Sokola Věřňovice, aniž by kdokoliv změnil jeho směr. Domácí tak 42. minuty vedli 1:0, tento stav pak vydržel až do závěrečného hvizdu. Byla to šťastná branka, hosté zřejmě podcenili nastalou situaci.

Druhý poločas začal náporem hostí. Jeho intenzita postupně narůstala, domácí se s vypětím všech sil bránili, odvraceli hrozby se štěstím, či znovu úřadoval gólman domácích. Celek Dolní Lutyně se dostával na polovinu hostí sporadicky, notně jim ubývaly síly. S přibývajícím časem se však na kopačky celku Věřňovic vkrádala nervozita. Nebyli schopni si vypracovat tzv.100% šanci. V závěru utkání se soustředili pouze na útočnou fázi, začali hrát vabank. Nakonec se jim to mohlo vymstít a domácí mohli stav navýšit. Nestalo se tak. Porážka v derby hostům znesnadňuje boj o postup do vyšší soutěže .

Utkání skončilo dle sloganu úspěšného a velice uznávaného trenéra Tomáše Pospíchala „fotbal nemá logiku“. Pro sobotní derby to platilo v plném rozsahu, vyhrál šťastnější.

TJ Sokol Dolní Lutyně – TJ Sokol Věřňovice 1:0

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient