Prvoligovým týmům se v poháru dařilo, všichni postoupili do osmifinále

Včera se odehrálo šest zápasů českého fotbalového poháru, který má název Mol Cup. Všech šest prvoligových týmů si se svými soupeři poradilo a postoupilo do osmifinále.

Nejtěžšího soupeře měl Liberec. Nastoupil na hřišti loňského prvoligisty Zbrojovky Brno. Liberec sice vstřelil už v první minutě gól, ale to bylo vše…Brno mělo několik šancí vyrovnat, ale Liberecké zachránil svými zákroky brankář Nguyen.

Do posledních minut se o výsledek museli strachovat i tepličtí fotbalisté, kteří nastoupili pod vedením nového trenéra Stanislava Hejkala. Na Vltavíně vyhráli jen 2:1.

Moc gólů nedala ani Slavia Praha, která přivítala hráče z Ústí nad Labem. Slávistický trenér Jindřich Trpišovský dal v základu šanci několika mladíkům, ale i uzdravenému Olayinkovi, kterého klub koupil za 80 milionů korun, ale kvůli zranění toho zatím mnoho neodehrál. „Neřekl bych úplně, že to byli náhradníci, jsou to právoplatní hráči kádru. Tu šanci si zasloužili, protože jejich tréninková morálka je až obdivuhodná. Kluci to zvládli velmi dobře, i když samozřejmě v některých momentech byla vidět určitá nesouhra. Prvotní cíl byl samozřejmě postup a myslím, že i hra v některých pasážích měla své parametry,“ řekl novinářům asistent slávistického trenéra Jaroslav Köstl. Slavia vyhrála díky gólum Mešanoviče a Vejvara 2:0.

Zbývající tři prvoligové kluby už zvládly postup s přehledem. Příbram porazila Vlašim 4:1. Příbramští vedli do poločasu 3:0 a pak už si postup v klidu pohlídali.

Slovácko si přivezlo z Radotína vysokou výhru 5:0 a trochu si tak spravilo náladu po čtyřech porážkách v lize.

Nejpřesvědčivějším výsledkem postoupila mezi nejlepší šestnáctku Sigma Olomouc, která rozdrtila Třinec 7:0.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak