Search
Close this search box.

Prvoligoví fotbalisté na scénu! – 1. část. Sparta, Slavia i Plzeň mají jasný cíl: titul

Stejně jako v minulých letech mají fotbaloví experti i fanoušci napříč celou republikou jasno v tom, že o titul si to v naší první lize opět rozdají plzeňská Viktorka a pražské kluby Sparta a Slavia. Všechny tři týmy s tím také počítají…

Sparta po loňských špatných zkušenostech se rozhodla už tak mohutně nenakupovat a spíše jen doplnit stávající kádr. Dobře se během přípravy ukazoval Benjamin Tetteh, který přišel z Bohemians 1905. „Věříme, že má velký potenciál a že ho ve Spartě ukáže,“ říká generální ředitel Sparty Adam Kotalík.
Dále přišli brankář Heča ze Slovácka, který by měl ale dělat dvojku Rumunovi Nitovi, který na jaře patřil k těm málo hráčům, kteří nezklamali. Z olomoucké Sigmy by se přímo do základní sestavy měl dostat Uran Radakovič. Rumunskou enklávu doplnil univerzál Alexandru Chipciu, který by mohl na pravé straně obrany nahradit zraněného Zahustela.
Z hostování se vrátili Vukadinovič (Zlín), Pulkrab (Liberec), Havelka (Liberec), Čivič (Trnava), Wiesner (Liberec), Dao (Vlašim), Mandjeck (Méty), Chvátal (Žilina), Holzer (Zlín) a Néstor (Dukla).
Navíc byl z dorostu přeřazen Adam Hložek.

Naopak už fanoušci Sparty neuvidí v rudém dresu nejlepšího střelce posledních let Davida Lafatu, který ukončil kariéru.

Podobně je na tom i Slavia, která se spíše snažila kádr zkonsolidovat a zbytečně do něj moc nezasahovala. Loňská sezona jí totiž v podstatě vyšla, skončila druhá a bude hrát předkolo Ligy mistrů.
Přesto sešívaní na přestupovém trhu nezaháleli a přivedli tři zajímavé posily. V základní sestavě by se měl určitě o víkendu při prvoligové premiéře ukázat Vladimír Coufal (Liberec), kterého si trenér Jindřich Trpišovský během letní přípravy velmi pochvaloval. Ze severu přišel i Jaroslav Zelený, tentokrát však ze sousedního Jablonce. Třetí posilou je Rumun (je vidět, že touto zemí se asi inspirovala Spartou…) Alexandru Baluta z Universitae Craiova.
V posledních dnech se hodně spekulovalo, že má přijít egyptský fotbalista Mahmúd Hasan, který nedávno svou zemi reprezenatoval na MS. Nakonec z toho sešlo.
Několik hráčů už slavističtí fanoušci na podzim neuvidí, hostování skončilo Necidovi (Legia Varšava), Sobolovi (Šachtar či Kuchtovi (Slovácko). Bucha odešel do Plzně, Flo do Lausanne a Danny z Mingazovem a Ščukem si hledají angažmá.

Třetím aspirantem na titul a zároveň obhájcem je Viktoria Plzeň. Její trenér Pavel Vrba však vnímá sílu pražských týmů. „Mají nejvyšší ambice, historicky to tak v českém fotbale prostě je. Kdyby měly jiné, jejich fanoušci nadšení nebudou. Budou nás chtít z trůnu sesadit. Chceme hrát opět fotbal, jenž bude lidi bavit. Věřím, že s ním budeme úspěšní“ „První tři jsou s námi už od začátku přípravy. Myslím, že někteří z nich nastoupí i v základu na Dukle. Pavel Bucha, jenž dorazil minulý týden, možná bude ještě muset být trošku trpělivější. Sledovali jsme ho delší dobu. Není to tak, že bychom se rozhodli během týdne. Kdybychom nepočítali s tím, že dostane prostor, tak by tady nebyl,“ řekl na předsezonní tiskovce Pavel Vrba.

Plzeňský kádr naopak opustil Václav Pilař, který se přemístil do Olomouce.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient