Search
Close this search box.

První zápas v sérii urvala v prodloužení Plzeň

Interobal Plzeň vykročil do čtvrtfinálové série s Teplicemi vítězně, když rozhodující gól vstřelil Michal Štrajt spolu se sirénou, ohlašující konec druhého prodloužení.

Po úvodní dvacetiminutovce svítilo na světelné tabuli poněkud překvapivé skóre. Favorizovaná Plzeň se totiž během první půle jen těžce dostávala do hry a hosté z Teplic byli velmi nebezpeční. V jedné ze svých šancí udeřil v deváté minutě Claudinho, který pláchl domácí obraně a s jeho střelou si neporadil ani výborně chytající Němec – 0:1! Teplice mohly dokonce přidat i další branky, jenže střely Neneho, nebo znovu Claudinha, vychytal skvělý Němec.

Velké věci se začali dít ve druhém poločase. Teplice začaly hrát hned s rozehrávkou power-play a snažily se kontrolovat hru. Stal se ale přesný opak. Ve 23. minutě se tvrdou střelou prosadil Michal Štrajt a o minutu později z podobného místa i Jan Křemen – 2:1. Teplice, v čele s výborně technicky vybavenými hráči z Brazílie, pak svíraly Plzeň při další dlouhé power-play, při které se nakonec ve 31. minutě po dorážce prosadil Baran – 2:2. O minutu později si ale Plzeň vzala zpět vedení, když se ze standardní situace prosadil další tvrdou střelou Michal Štrajt. Teplice nadále narážely na výborného Němce v brance, a když už domácí fanoušci tlačili očima časomíru do konce, přece jen dokázaly srovnat. Po další dorážce se ve 38. minutě prosadil Souza.

První prodloužení bylo poměrně opatrné, ani jeden z týmu nechtěl udělat chybu. Teplice se také snažily nefaulovat, protože si i do prodloužení přinesly zátež v podobě šesti akumulovaných faulů. Ve 47. minutě ale domácím pořádně zatrnulo, protože z levé strany našel mezírku mezi gólmanem a tyčkou Lucas Borges a Teplice vedly 3:4. Obrovské drama ale nadále pokračovalo a Plzeň udržel ve hře o dvě minuty později Michal Holý – 4:4. A v infarkovém závěru si nakonec Plzeň uzmula první vítězství v sérii pro sebe! Vteřinu před koncem rozehrál Vnuk roh a štastný střelec Štrajt, spolu se zvukem sirény, propálil vše, co mu stálo v cestě – 5:4. Tento gól zvedl vlnu emocí na obou stranách a vedl i obrovské mele mezi oběma střídačkami. Na vítězství Plzně se ale již nic nezměnilo.

SK Interobal Plzeň – Svarog Futsal Club 5:4pp

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient