„První zápas po přestávce je vždycky těžký,“ oddechl si po výhře hokejový obránce Matyáš Zelingr

Obránce Matyáš Zelingr patří v kladenské sestavě ještě stále mezi mladé hráče, v zápase proti Havířovu byl ale hodně vidět a bavil svojí aktivní hrou. Nejprve dlouho bránil bez hokejky v situaci, která nakonec skončila obdrženou brankou, a posléze dvakrát sám nebezpečně zakončoval. Střelecký úspěch mu ale přán nebyl. „Hodně teď trénuji střelu golfákem, protože jsem ji měl fakt hroznou,“ vysvětloval po utkání s úsměvem mladý bek.

Jak bys zhodnotil zápas proti Havířovu?

Myslím si, že Havířov měl rozhodně lepší vstup než my. Byli jsme takoví zakřiknutí po té týdenní pauze. Oni včera hráli zápas a únava na nich vůbec nebyla znát. Během zápasu jsme přebrali kontrolu a potom jsme je už k ničemu nepustili. Dostali jsme blbý gól, ale to se prostě někdy stane.

Jak jsi zmínil, měli jste dlouhou zápasovou přestávku. Nemohla být ke škodě?

Nemyslím si, že je to nějaká nevýhoda. Odpočinuli jsme si, zregenerovali jsme. Sezona je přece jen dlouhá a nějaká přestávka tam být musí. Myslím, že přestávka byla na místě. Týden bez zápasu byl ale znát, vždycky je pak první zápas těžký.

Havířov měl lepší vstup do utkání. Myslíš, že byl soupeř v tempu ze zápasu proti Budějovicím, který odehrál o den dříve?

Asi určitě. Budějovice jsou těžký soupeř a i když Havířov prohrál, tak si určitě něco vzal do dnešního utkání. Z toho pramenil aktivní přístup, ze kterého vytěžili první branku.

Před úvodní brankou jsi dlouho bránil bez hokejky. Nebyla tam trochu chyba v komunikaci, že ti nikdo z útočníků nepředal svoji?

Vždycky je to o domluvě. My jsme se pak dohodli, že buď hokejku dostane obránce od útočníka, nebo půjde bránit útočník. Kauly ale zrovna taky bránil, takže mi svoji dát nemohl. Já jsem proto šel nahoru místo něj a on se stáhl na beka.

V první třetině jsi měl dvě hodně nebezpečné a hodně tvrdé střely. Pracuješ teď nějak víc na střelbě nebo jsi to prostě zkusil?

Hodně teď trénuji střelu golfákem, abych ji měl trochu tvrdší, protože jsem ji měl fakt hroznou. Moc jsem se teď ke střelám nedostával, ale doufám, že už ten trénink začíná být znát.

V sobotu vás čeká zápas v Ústí. Jak se připravíte na tento zápas?

Určitě to bude těžký zápas. Ústí má spoustu šikovných hráčů hlavně po individuální stránce. Budeme se připravovat asi jako na každý jiný zápas. Nic speciálního.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak