První přátelák se kolínským Kozlům vydařil

Ve slušném tempu i atmosféře se hrálo první přípravné utkání Kolína, ve Vrchlabí. I pro domácí to byl úvodní mač přípravy a oba týmy ukázaly, že jsou do hry opravdu natěšení. Nevynechal se jediný puk, jediný souboj a utkání mělo náboj. S góly sice oba týmy i díky vynikajícím zákrokům gólmanů šetřily, ale na atmosféře a kvalitě utkání to nic neubralo.

Hned v první minutě mohl navrátilec do kolínského dresu David Šafránek okusit modrou chuť skórování. Potáhl si puk, oblafl beka a v cestě mu stál jen gólman. Jenže litvínovský Jakub Soukup v brance Vrchlabí byl neoblomný.

Stejně tak v dalších padesáti devíti minutách. V základní hrací době nic nepustil. V oslabení na začátku druhé třetiny ho zachránilo břevno, když kapitán Malý pustil puk z hokejky. Polapil i pokus Zumra z přečíslení nebo únik faulovaného Netušila. Stejně jako všechny další pokusy Kolína.

Nejinak tomu bylo na druhé straně. To byl zápas gólmanů. Na kolínské straně nejprve čaroval v prvních třiceti minutách Martin Sejpal. Ten chytil jasný gól Mušky ve dvacáté minutě i dorážku Urbana. Ve druhé části pak třeba pokus Mrni z bezprostřední blízkosti nebo v oslabení střelu od modré, která šla zpoza několika hráčů.

Ve druhé polovině utkání na jeho perfektní výkon navázal jeho mladší kolega Ondřej Martínek. Ten hned po svém příchodu do brány ukázal lapačku, ve třetí třetině znemožnil skórovat Chalupovi a především pak v šedesáté minutě Muškovi. Ten už pomalu slavil gól, mohl rozhodnout, ale Martínek mu vystavil stopku.

Rozhodlo se až v prodloužení. Tam hned po několika sekundách zvedl nad hlavu prapor Zumr. Po buly přešel s pukem přes beka a pro odražený puk musel rychle vyjet gólman. Mezitím byl ale faulován Semirád, a to bylo nakonec klíčové. Přesilovka čtyři na tři, vhazování v pásmu, ideální příležitost. Čtveřice Havelka, Březina, Zumr, Semirád to sehrála od začátku do konce. Od mantinelu poslal puk Havelka na Březinu. Ten křižně našel Zumra na kruzích a odtud šel puk před odkrytou kasu na Semiráda. ,,To kdybych nedal, tak nemůžu hrát,“ nechal se slyšet kolínský útočník Jakub Semirád po utkání.

Kozlové tak odvezli z Vrchlabí pomyslné dva body za výhru 1:0 po prodloužení, ale především první zkoušku útoků a obran. Odveta se hraje ve čtvrtek 16. srpna na ledě Kolína. Mezitím ještě v úterý 14. srpna jedou kozlové do Jablonce.

Vrchlabí – Kolín 0:1pp

Branka: 61. Semirád (Zumr, Březina). Vyloučení: 9:6. Využití: 0:1. Oslabení: 0:0. Třetiny: 0:0, 0:0, 0:0 – 0:1. Diváci: 405.
Kolín: Sejpal (od 31. Martínek) – Havelka, Pýcha, Březina, Zdeněk, Sladký, Barták, Jelínek – Kozák, Semirád, Malý – Martínek, Šafránek, Zumr – Kadlec, Pilný, Němec – Černý, Netušil.