Search
Close this search box.

První play off v klubové historii je tu. Sokol se utká s favoritem z Mladé Boleslavi

Pardubičtí florbalisté o víkendu naskočí poprvé v historii do play off nejvyšší české soutěže. Sokol ještě nikdy Mladou Boleslav neporazil v základní hrací době, což je nyní odhodlaný změnit. „Naši hru budeme stavět na týmovém pojetí, totální bojovnosti a perfektním dodržování taktických pokynů,“ říká útočník Martin Zozulák.

„Všichni se na celou sérii těšíme, je to jedna z největších událostí v historii klubu a já jsem rád, že u toho můžu být přímo na hřišti. Naším cílem je ukázat, že v play off nejsme náhodou a nechceme být pro Mladou Boleslav pouze sparingpartnerem. Příprava je samozřejmě speciální vzhledem k tomu, že nás čekají minimálně čtyři utkání s jedním soupeřem. Například rozbor soupeře jsme s trenéry prováděli již minulý týden, přestože si nás vybrali až v neděli. Tento týden jsme měli o jeden herní trénink navíc a věnujeme se výrazně více taktickým prvkům a speciálním úkolům pro jednotlivé hráče a celé formace,“ prozradil Martin Zozulák, který také plní roli hrajícího asistenta.

Východočeši prohráli v této sezoně oba vzájemné zápasy, ten první na domácí půdě těsně 4:5, na hřišti soupeře pak podlehli 2:6. „Určitě se ze zápasů v základní části částečně vycházet dá. Minimálně to ukazuje, jakou hrou se soupeři proti sobě prezentují. Nicméně v sobotu začínáme od nuly a může se stát naprosto cokoliv,“ ví pardubický útočník.

Martin Zozulák je jediným hráčem, který má zkušenosti z extraligového play off, které si zahrál v dresu Chodova. „Je to pro nás nevýhoda, zkušenosti jsou extrémně důležité a my je nemáme. Nicméně si troufám tvrdit, že série play down jsou často i pod větším tlakem. Pro nás může být obrovská výhoda, že nemáme absolutně co ztratit, v podstatě nejsme pod žádným tlakem. Jdeme do série v roli totálního outsidera a to nám může vyhovovat. Klukům jsem samozřejmě něco řekl, tak uvidíme, jak se to povede přenést na hřiště,“ říká jeden z pardubických lídrů.

Střetnou se dva týmy s nejvyšší návštěvností v Tipsport Superlize, na oba duely v této sezóně dorazilo přes 450 fanoušků, a tak se dá očekávat bouřlivá atmosféra. „Určitě to přidává na atraktivnosti celé série. Hrát před plnými tribunami bude ozdobou této série a i pro hráče je to velká motivace,“ myslí si Zozulák.

První dva zápasy čtvrtfinálové série se odehrají v Mladé Boleslavi, příští týden se pak série stěhuje na Dašickou.

První zápas čtvrtfinálové série: Technology Florbal Mladá Boleslav – Sokol Pardubice (10.3. 19:00, MSH Mladá Boleslav)

Druhý zápas čtvrtfinálové série: Technology Florbal Mladá Boleslav – Sokol Pardubice (11.3. 16:00, MSH Mladá Boleslav)

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient