První nula v sezóně. Kladenští hokejisté si poradili s Kadaní

Kladno potvrdilo roli papírového favorita a zápas proti poslednímu týmu tabulky zvládlo. Rytíři se dostali na ledě Kadaně do vedení na konci první části zásluhou Ladislava Zikmunda, v prostředním dějství navýšili své vedení díky přesilovkové trefě Martina Kehara a v závěru určili konečné skóre brankou Tomáše Redlicha. Adam Brízgala zneškodnil všechny pokusy soupeřů a svojí první nulou v kladenském dresu přispěl k výhře 3:0!

SK Trhači Kadaň: Kuchař – Trefný, Szathmáry, Novák, Kadeřávek, Popela, Grebeňuk – Helt, Kůs, Wágner – Jánský, Říha, Müller – Šulek, Rindoš, Svoboda – Rezek, Tupý, Maršoun. Trenér: Wágner.

Rytíři Kladno: Brízgala – Nash, Zajíc, Říha, Kehar, Hořava, Zelingr – Kubík, Vampola, Strnad – Kružík, Zikmund, Redlich – Hajný, Svedlund, Vildumetz – Jelínek, M. Bláha, O. Bláha. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl.

Branky a nahrávky: 18. Zikmund, 33. Kehar (Vildumetz, Zikmund), 59. Redlich (Zikmund, Kružík). Třetiny: 0:1, 0:1, 0:1. Vyloučení: 7:4. Využití: 0:1. Střely na branku: 12:25. Rozhodčí: Grech, Souček – Kotlík, Coubal. Diváci: 537.

První třetina rozhodně nereflektovala to, že proti sobě stojí dva celky, které v tabulce dělí deset příček. Nepřesnost střídala nepřesnost a přesně podle toho vypadala rovněž přesilová hra v režii Kladna. Na druhé straně byl v dobré pozici při početní výhodě Jaroslav Kůs, jenže selhal. Zvolil razanci namísto přesnosti a branku Adama Brízgaly neohrozil. Rytíři zahrozili pořádně až v závěru a nakonec šli přece jen do vedení. Daniel Kružík nahodil puk do brankoviště, Ladislav Zikmund dojel hodně důrazně před Ondřeje Kuchaře a svým nátlakem dostal puk až do sítě – 0:1.

I druhá část nabídla velmi podobný obraz hry jako první dějství. Tomáš Vildumetz nejprve neproměnil samostatný únik a Martin Kehar následně výborně zneškodnil přečíslení soupeře. A za obětavou hru byla kladenská čtyřka odměněna i vstřelenou brankou! Rytíři sice nevyužili dvě přesilovky pět na tři, ale při standardní výhodě už se radovali! Martin Kehar byl dobře postavený před bránou, dostal se k vyraženému kotouči a doklepl jej do brány – 0:2.

V závěrečném dějství už se žádné zdramatizování nekonalo. Oba týmy podnikaly útočné výpady a velmi dobrou možnost měl Josef Zajíc. Jenže domácí brankář si poradil s oběma jeho pokusy. Brízgala měl práci pak hlavně při přesilovce soupeře, ale vytáhl několik jistých zákroků a obstál. Necelé dvě minuty před koncem pak zamířil přesně Tomáš Redlich a stanovil konečné skóre – 0:3.

David Čermák (Rytíři Kladno): Dnes jsme hlavně spokojení, že máme tři body. S předvedenou hrou už jsme tolik spokojení nebyli. V první třetině jsme nebruslili, to jsme zlepšili až od druhé třetiny. Potom už jsme měli více ze hry. Stejně si ale myslím, že jsme měli hrát lépe. Bohužel máme stále problémy se střílením gólů a s přesilovými hrami.