První listopadový víkend bude v Hustopečích patřit Šmardovu sousedskému divadlu

Začátek předposledního měsíce kalendářního roku bude v Hustopečích ve znamení divadla. Nesoutěžní přehlídku amatérských souborů s názvem Šmardovo sousedské divadlo zahájí v pátek 2. listopadu ochotníci z Hodonína s hrou Poslední doutník. Ta diváky zavede do prostředí čerstvě penzionovaného středoškolského pedagoga, na jehož zdravou výživu a způsob života dohlíží přísná manželka. A její choť se s tím vypořádá po svém.

V sobotu 3. listopadu budou pomyslná divadelní prkna hustopečského společenského domu patřit souboru Amadis Brno. Bláznivá komedie Benátky pod sněhem je o dvou párech, zmatení jazyků a humanitární pomoci pro emigranty.

Neděle potěší děti i dospělé. Odpoledne odehrají pohádku Krakonošův klobouk ochotníci z Velké Bystřice a večer vystoupí Loutkářský soubor Podivíni s autorskou divadelní hrou Prase.
Vstupenky budou v prodeji přímo na místě vždy hodinu před začátkem představení, základní cena je 80 korun, studenti a důchodci zaplatí 40 korun.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.