Search
Close this search box.

První let do Španělska odstartoval sezónu pardubického letiště

V pondělí zahajuje provoz pravidelná letecká linka z Pardubic do španělského Alicante. S jejím zřízením tak na pardubickém letišti začíná platit nový letový řád. Od června do září mu budou dominovat lety za sluncem. Nejvíce jich bude směřovat do bulharského Burgasu.

Inaugurace linky Pardubice – Alicante předznamenává dovolenkovou sezonu. Linka bude operována irskou společností Ryanair, která už od loňského září provozuje třikrát týdně pravidelný letecký spoj mezi Pardubicemi a Londýnem. Od konce března bude nově dvakrát týdně, v pondělí a ve čtvrtek, zajišťovat také letecké spojení mezi Pardubicemi a španělským jihem. „Zřízení nové linky samozřejmě vítám a dokazuje to, že společnost Ryanair hodnotí létání z Pardubic pozitivně. Alicante je zajímavá a atraktivní destinace. Otevírá se nám tak možnost prožít třeba prodloužený víkend v temperamentní zemi u moře,“ řekl primátor Pardubic Martin Charvát.

Od června pak přibydou v letovém řádu pardubického letiště ještě charterové lety. „Situace je o poznání lepší, než v loňském roce. O letenky do Alicante je od počátku velký zájem, nabídka charterových letů je oproti loňsku o dvě destinace, řecký Heraklion a tureckou Antalyi, bohatší a doufám, že se v příštích letech dočkáme dalších destinací,“ řekla Hana Šmejkalová, ředitelka mezinárodního letiště Pardubice. Stejně jako v loňském roce budou z Pardubic odlétat i letadla s rekreanty na Rhodos, do bulharského Burgasu a černohorské Podgorici.

Nejfrekventovanějším dnem na pardubickém letišti bude v létě čtvrtek, kdy odtud budou odlétat letadla do Burgasu, Antálie, Londýna i Alicante, nejvíce letadel, pět týdně, bude v době dovolených směřovat do Burgasu.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient