První duel přípravy zahájí Piráti s Avtomobilistem

Fanouškům a divákům hokeje začínají prázdniny a čas dovolených, Piráti ale míří pomalu zpátky na led, kde později vyzvou několik zajímavých soupeřů. O zahajovací duel přípravy se postará opět ruský celek Avtomobilist Jekatěrinburg z Kontinentální hokejové ligy, který ani v minulé sezóně nepřekonal prokleté čtvrtfinále Východní konference. Chomutovští fanoušci se mohou těšit na reprezentačního gólmana Jakuba Kováře případně z extraligy dobře známého Michala Čajkovského. Utkání je naplánované na poslední červencový čtvrtek od 17 hodin a 30 minut.

Od sezóny 1966/67 ve čtvrtém největším městě Ruské federace působil tým Avtomobilist Sverdlovsk, později Jekatěrinburg, po dobu devětadvaceti sezón. V roce 1996 se hokejový klub v Jekatěrinburgu zrušil, a opět začal svou působnost až v létě 2006. Po znovuzaložení hráli hokejisté z města, jehož polovina leží v Evropě a druhá v Asii, tři sezóny druhou nejvyšší ruskou soutěž. Od ročníku 2009/10 až do současnosti se Avtomobilist představuje v KHL, ve které se pětkrát probojoval do play-off. Ve vyřazovacích bojích pokaždé skončil ve čtvrtfinále Východní konference.

Jekatěrinburg odehrál povedenou základní část, jelikož v 56 zápasech získal 95 bodů, a zaostal tak pouze pět bodů za vítězem Východní konference Ak Bars Kazaň. Svěřenci Vladimira Krikunova v dlouhodobé části jednatřicetkrát vyhráli, z toho šestkrát za dva body, a pětadvacetkrát prohráli, přičemž osmkrát odešli s bodem.

Z finální čtvrté pozice ve Východní konferenci narazili na pátý Metallurg Magnitogorsk, se kterým po vyrovnaném úvodu série nakonec prohráli 2:4 na zápasy.

Brankoviště ovládal v základní části český gólman Jakub Kovář, který odchytal 47 zápasů s úspěšností 92,6 procent a průměrem obdržených branek 2,25. Dvojku dělal Vladimir Sochatskij, jenž si z dvanácti zápasů odnesl procentuální úspěšnost na 91,3 procentech.

V obraně válel ruský reprezentant Nikita Trjamkin, který nastřádal 25 kanadských bodů za devět gólů s šestnácti asistencemi a v Jekatěrinburgu bude pokračovat i následující sezónu. Druhým nejproduktivnějším bekem byl Alexej Vasilevskij s devíti brankami a jedenácti finálními přihrávkami. Trojku uzavřel v České republice známý Michal Čajkovský, jenž k sedmi gólům přidal dvanáct přihrávek.

Útok řídila dvojice Ilja Krikunov a Anatolij Golyšev, která dohromady nastřádala 63 kanadských bodů. Prvně jmenovaný získal za jedenáct branek a jednadvacet asistencí 32 bodů, druhý zaostal s osmnácti góly a třinácti přihrávkami o pouhý bod. Třetí nejproduktivnější útočník a nejlepší hráč v hodnocení účasti na ledě byl Francis Paré s plus sedmnácti.

Play-off a série s Metallurgem: Brankoviště zůstalo beze změn, Jakub Kovář odchytal pět ze šesti zápasů s úspěšnosti nad 92 procent. Mezi obránci se nenašel žádný střelec, bodově vyšel nejlépe Michal Čajkovský s dvěma asistencemi. V útoku na tři kanadské body za dva góly a přihrávku dosáhli Anatolij Golyšev a Francis Paré.

Aktuální sestava Avtomobilistu Jekatěrinburg
Brankáři: Jakub Kovář, Vladimir Sochatskij, Igor Ustinskij.
Obránci: Denis Bodrov, Michal Čajkovský, Kirill Ljamin, Michail Mamkin, Georgij Mišarin, Alexandr Ščemerov, Nikolaj Timašov, Nikita Trjamkin, Alexej Vasilevskij, Ivan Višněvskij, Stanislav Jegoršev, Jefim Gurkin
Útočníci: Georgij Bělousov, Jevgenij Česalin, Stéphane Da Costa, Nigel Dawes, Arťom Garejev, Anatolij Golyšev, Stěpan Chripunov, Ilja Krikunov, Alexandr Kučerjavenko, Vjačeclav Litovčenko, Jegor Milovzorov, Denis Mingalejev, Andrej Obidin, Francis Paré, Dmitrij Pestunov, Kirill Pilipenko, Vitalij Popov, Dan Sexton, Alexandr Torčeňuk, Maxim Rassejkin.

Převzato ODTUD

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz