Search
Close this search box.

První cena z baletní soutěže patří Plzni

Dvě ocenění z VI. mezinárodní baletní soutěže Plzeň 2018 obdrželi členové plzeňského baletního souboru Divadla Josefa Kajetána Tyla (DJKT). V kategorii mužů Gaëtan Pires získal první cenu, v kategorii žen třetí místo Aoi Hokama. Soutěž se konala od 6. do 9. prosince 2018 v Novém divadle DJKT. Grand Prix pro absolutního vítěze obdržela Sawa Shiratsuki z Národního divadla Moravskoslezského v Ostravě.

Do soutěže se přihlásilo 78 soutěžících z Česka, Slovenska, Německa, Maďarska, Polska, Ukrajiny, Itálie, Řecka, Francie, Španělska, Ruska, Japonska a Nového Zélandu. Klání bylo dvoukolové. Soutěžili junioři v kategorii B a senioři v kategorii A.

Soutěž pořádalo Taneční sdružení České republiky ve spolupráci s DJKT pod záštitou ministra kultury České republiky Antonína Staňka, primátora města Plzně Martina Baxy a Českého centra I.T.I. při UNESCO. Soutěž finančně podpořilo Ministerstvo kultury ČR, město Plzeň, Plzeňský kraj, Nadace Český literární fond, Museum Montanelli, Odborová asociace divadelníků, firma GRISHKO Ltd., Artax a hotel Centrál a Slovan.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient