První cena z baletní soutěže patří Plzni

Dvě ocenění z VI. mezinárodní baletní soutěže Plzeň 2018 obdrželi členové plzeňského baletního souboru Divadla Josefa Kajetána Tyla (DJKT). V kategorii mužů Gaëtan Pires získal první cenu, v kategorii žen třetí místo Aoi Hokama. Soutěž se konala od 6. do 9. prosince 2018 v Novém divadle DJKT. Grand Prix pro absolutního vítěze obdržela Sawa Shiratsuki z Národního divadla Moravskoslezského v Ostravě.

Do soutěže se přihlásilo 78 soutěžících z Česka, Slovenska, Německa, Maďarska, Polska, Ukrajiny, Itálie, Řecka, Francie, Španělska, Ruska, Japonska a Nového Zélandu. Klání bylo dvoukolové. Soutěžili junioři v kategorii B a senioři v kategorii A.

Soutěž pořádalo Taneční sdružení České republiky ve spolupráci s DJKT pod záštitou ministra kultury České republiky Antonína Staňka, primátora města Plzně Martina Baxy a Českého centra I.T.I. při UNESCO. Soutěž finančně podpořilo Ministerstvo kultury ČR, město Plzeň, Plzeňský kraj, Nadace Český literární fond, Museum Montanelli, Odborová asociace divadelníků, firma GRISHKO Ltd., Artax a hotel Centrál a Slovan.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak