Search
Close this search box.

Průtah v Hovězí je hotový

Silnice II/487 vedoucí údolím Vsetínské Bečvy má další zrekonstruovaný úsek. Stal se jím jeden a půl kilometru dlouhý průtah v obci Hovězí. Investorem stavby byl Zlínský kraj prostřednictvím své organizace Ředitelství silnic Zlínského kraje (ŘSZK).

„Rekonstrukce byla zahájena již v roce 2017 a přišla na 25,2 milionu korun. Do financování jsme zapojili prostředky z evropských strukturálních fondů v rámci Integrovaného regionálního operačního programu,“ informoval náměstek hejtmana Zlínského kraje

Křižovatka silnice II/487 se silnicí III/4872 je nově řešena jako okružní s vnějším průměrem 30 metrů.

Těleso okružní křižovatky je zabezpečeno nově provedenou opěrnou zdí v délce 35,5 metru. Dále zde byly vybudovány zastávkové pruhy osobní linkové dopravy, provedeny stavební úpravy krajnic, stavební úpravy silnice III/4873a v délce 120 metrů a některé další související práce. Součástí stavby byla také rekonstrukce mostu a pročištění toku a doplnění chybějící kamenné dlažby.

„Jde o krajskou silnici druhé třídy, která v dlouhém údolí Vsetínské Bečvy spojuje několik větších obcí a slouží k dopravě značného množství návštěvníků zdejších četných rekreačních zařízení i k cestám na Slovensko. V profilu Hovězí projede denně přes sedm tisíc automobilů, což je zatížení, které je srovnatelné s některými silnicemi I. třídy. Před patnácti lety byla tato trasa v poměrně špatném stavu, dnes je však již z větší části rekonstruovaná, s novým povrchem a odpovídá současným technickým normám. Od roku 2004 jsme zde investovali téměř 650 milionů korun. Dva další úseky této silnice opravíme v příštím roce a v roce 2020,“ řekl ředitel ŘSZK Bronislav Malý.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient