Search
Close this search box.

Protidrogový vlak přijede do Klášterce

Ve středu 14. března se místostarosta Josef Suchý a vedoucí odboru komunikace a cestovního ruchu Adéla Václavíková zúčastnili prezentace interaktivního protidrogového vlaku Revolution Train na dejvickém nádraží v Praze.
Poté následovala tisková konference za účasti autora projektu Pavla Tumy, policejního prezidenta genmjr. Mgr. Bc. Tomáše Tuhého, Ph.D., velvyslance Spolkové republiky Německo v ČR jeho excelence Dr. Christopha Isranga, prvního náměstka ministra vnitra pro řízení sekce vnitřní bezpečnosti a policejního vzdělávání Dr. Ing. Jiřího Nováčka a dalších.

Rada města na svém posledním jednání schválila smlouvu s Nadačním fondem Nové Česko, které projekt Revolution Train zajišťuje. Vlak přijede do Klášterce nad Ohří ve čtvrtek 17. května a bude zde k dispozici pro II. stupeň základních škol a studenty místního gymnázia. Současně v areálu ZŠ Petlérská proběhne komunitní den.

Kam až může vést drogová závislost, to prozradí promítaný film v interiéru vlaku. Příběh dle skutečné události je připomínán v jednotlivých vagónech reálným ztvárněním míst z promítaného filmu. Dostanete se k autohavárii, do výslechové místnosti, do vězeňské cely a poznáte, jak vypadá takové drogové doupě. Projekt je studenty velmi pozitivně hodnocen na české i německé straně, interaktivní forma je pro ně záživná a zážitek z exkurze velmi intenzivní. Na začátku vlaku vyplní žáci a studenti anonymní dotazník, který je pak vyhodnocen. Výsledky jsou předány učitelům s doporučením, jakým směrem se při výuce a prevenci ubírat. Vlak již navštívilo více než 55 tisíc návštěvníků ve čtyřech zemích. Je podporován mj. i česko-německým fondem budoucnosti.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient