Search
Close this search box.

Protidrogový vlak dorazí do Nového Jičína

Do Nového Jičína opět přijede protidrogový vlak. Speciálně vybavená vlaková souprava bude 9. dubna 2018 přistavena na nádraží Nový Jičín – město. Dopolední prohlídky jsou rezervovány pro školy, odpoledne je interaktivní a zážitkový program určen veřejnosti. Vstup do vlaku, ve kterém je zobrazeno například drogové doupě, vězení, policejní vyšetřovna nebo léčebna pro drogově závislé, je bezplatný. Za školáky i veřejnost ho hradí město.

„V šesti vagónech protidrogového vlaku se v několika rovinách odehrává příběh o příčinách, vývoji a důsledcích drogové závislosti. Jeho návštěvníci se díky možnostem interaktivních technologií aktivně stávají účastníky příběhu. Jednotlivé prostory jsou odlišné nejen vizuálně, ale také zvukově, teplotně i pachově, aby lidé zapojením všech svých smyslů maximálně vnímali drogovou problematiku,“ řekla vedoucí odboru školství novojičínské radnice Oldřiška Navrátilová.

Dopoledne projdou 165 metrů dlouhým kolosem žáci sedmých až devátých tříd novojičínských základních škol. Pro veřejnost bude vlak otevřen od 15:30 hodin. Prohlídka, která je doprovázená odborným výkladem a projekcí, trvá 90 minut. Výpravy o patnácti lidech se vpouštějí do soupravy každých 20 minut. Poslední prohlídka začíná v 18,20 hodin.

Protidrogový vlak stavěl v Novém Jičíně poprvé v loňském roce. „Netradiční pojetí protidrogové prevence se setkalo s mimořádným zájmem škol i veřejnosti. Přestože organizátoři dokonce přidávali prohlídky, ne všichni zájemci se do vlaku dostali. Proto jsme se rozhodli soupravu Revolution Train pozvat znovu a za návštěvníky, což jsou převážně děti a mladí lidé bez příjmu, a patří mezi nejohroženější věkové kategorie v dané problematice, uhradit vstupné,“ řekl starosta Nového Jičína Jaroslav Dvořák.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient