Proti Dukle se Rytíři nevzmohli na odpor, prohráli 4:0

Kladno odehrálo proti extraligové Dukle vydařený úvod, kdy bylo svému soupeři rovnocenným partnerem. Po prvním gólu se ale Jihlava dostala na koně a zkušeně už si situaci pohlídala. Domácí Petr Straka zkompletoval hattrick a definitivní tečku za utkáním učinili hráči z Vysočiny čtyři minuty před koncem. Rytíři se v prvním barážovém střetnutí neprosadili a prohráli 0:4.

Kladno vstoupilo do zápasu bez bázně a v úvodních minutách sledovali diváci vyrovnaný hokej. Hra se přelévala od branky k brance, ale po osmi minutách prokázala Dukla svoji zkušenost. Obrana Rytířů nedokázala pokrýt výjezd zpoza brány a Petr Straka dometl puk za Cikánka – 1:0. První branka domácí uklidnila, a tak byli ve zbytku třetiny více ve hře. Se všemi dalšími střeleckými pokusy si už ale hostující gólman věděl rady.

Do druhé periody šli Kladeňáci s vidinou srovnání, po ztrátě kotouče však inkasovali. Dukla se dostala ke kotouči, v protiútoku Rytíře přečíslila a Petr Straka stál sám proti Cikánkovi. Domácí forvard si počínal velmi jistě a střelou na vzdálenější tyč rozvlnil síť podruhé – 2:0. Kladenští se ovšem rozhodně nechtěli vzdát. Machačova formace provětrala jihlavskou obranu a Miloslav Hořava Kořenáře dvakrát ohrozil.

Do začátku posledního dějství si hosté očividně nalili kalich plný smůly. Petr Straka poslal puk na bránu a kotouč se od Repeho bruslí odrazil za čáru – 3:0. Na led začaly padat z tribun kšiltovky a jihlavský útočník mohl slavit hattrick. Kladno ale chtělo alespoň jeden zápis do střelecké listiny. Štichova tečovaná rána mířila k tyčce a Kořenář až v poslední chvíli natáhl beton. Na druhé straně domácí pro změnu dokončili lekci z produktivity. Adam Zeman dorážel z velikého úhlu a se štěstím Cikánka překonal – 4:0. Kladeňáci už se v posledních čtyřech minutách na větší odpor nezmohli.

HC Dukla Jihlava – Rytíři Kladno 0:4

HC Dukla Jihlava: Kořenář – Suchánek, de la Rose, Bryhnisveen, Stříteský, Váňa, Kajínek, Půža – Diviš, Skořepa, Straka – Jiránek, Zeman, Čachotský – Anděl, Hamill, Rabbit – Seman, Hubáček, Čermák. Trenéři: Vlk, Zeman.
Rytíři Kladno: Cikánek – Matula, Štich, Štindl, Repe, Lenďák, Kehar – Kružík, Kaut, Redlich – Tůma, Kubík, Kloz – Svedlund, Machač, M. Hořava – Pekr, Patyk, Zikmund. Trenéři: Hořava, Patera.

Branky a nahrávky: 9. Straka (Diviš), 24. Straka (Diviš, de la Rose), 44. Straka, 56. Zeman (Čachotský, Bryhnisveen). Třetiny: 1:0, 1:0, 2:0. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:0. Střely na branku: 34:17. Rozhodčí: Hradil, Mrkva – Tošenovjan, Hanzlík. Diváci: 4847.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.

Policie oznámí, kdo může za výbuch a smrt v dole OKD před vánoci 2018

Dne 20. prosince 2018 došlo na dole ČSM Sever ve Stonavě, okres Karviná, k výbuchu metanu. Při výbuchu zahynulo 13 horníků (1 Čech a 12 Poláků) a dalších 7 bylo zraněno. Tři horníci byli hospitalizováni v Ostravě a Karviné, přičemž jeden z nich byl ve vážném stavu. V lednu 2019 vznikl společný vyšetřovací tým složený z justičních a policejních orgánů Polské a České republiky. Nyní mezinárodní tým oznámí výsledky vyšetřování.