Prostějovští otočili v prvním kole ligy nepříznivý stav, uhráli ale jen remízu

Jen pověstný krůček dělil prostějovské fotbalisty od vítězného vkročení do nového soutěžního ročníku v druhé lize. Domácí dokázali otočit nepříznivý stav 0:1, když ještě do přestávky vyrovnal Kroupa z penalty za faul na Koudelku, a střídající Hapal přidal v druhé půli vedoucí branku. Tohle platilo až do nastaveného času, v jehož závěru jsme inkasovali vyrovnávající gól po rohovém kopu. Vzhledem k vývoji utkání a předvedené hře je pouhý bod obrovským zklamáním.

Prostějovským se v úvodu utkání dařilo to, co si předsevzali. Začali aktivně a prvních deset minut takřka nepustili soupeře za půlící čáru. Jakmile mu to ovšem dovolili, byla z toho úvodní branka. Ivanko potáhl míč k brance, v nastalém závaru přišlo v rychlém sledu nastřelené břevno a zákrok obránce, jenže Hadaščok se nakonec přece jen prosadil.

Na konci první dvacetiminutovky sklepl míč Kroupa pro Koudelku, jenže ten v dobré pozici přestřelil. Trefit se mezi tři tyče byl pro domácí problém i nadále. Zlomový moment přišel ale na druhé straně. Pavlík potáhl míč do šestnáctky a Fotrovo zakončení reflexivně vykopl Bréda.

Osm minut před přestávkou se dostal k dobré střele zleva Ivanko, Bréda ale dobře zakročil a v následném protiútoku byl v šestnáctce složen Koudelka. Sudí ukázala na značku pokutového kopu a Kroupa prokázal, že je umí proměňovat i v novém ročníku. Do přestávky ještě vyzkoušel Lé Giangovu pozornost Píchal, střela ovšem neměla potřebnou razanci, a Koudelka z úhlu, tentokrát brankář míč vytěsnil na roh.

Deset minut po změně stran mohlo být veselo, když po rohu Janíčkovu hlavičku gólman jen s obtížemi vytěsnil nad břevno. Lé Giang byl v permanenci i po střele Žykola a následné dorážce Koudelky. O dvě minuty později ale po nenápadné akci pohotově zpoza obránce vystřelil k tyči Hapal a brankář neměl šanci na tuto situaci reagovat.

O pět minut později mohlo a mělo být rozhodnuto. Sus skvělou prací vypíchl míč soupeři, Koudelka si chvíli hledal co nejvýhodnější střeleckou pozici, nakonec sice vystřelil, ale Lé Giang už byl připraven. Deset minut před koncem vybídl Koudelka k zakončení Žykola, „blanický rytíř“ v brance Vlašimi byl opět na místě.

Šest minut před koncem mohla přijít pohroma. Vlevo utekl střídající Selemani, před brankou našel Hadaščoka, jehož technická střela doslova lízala z vnější strany tyč domácí branky. V nastavení se opět zaskvěl Bréda, jenže při poslední akci zápasu se po rohu prosadil hlavičkou obránce Pavlík. Závěrečný hvizd tak zněl domácím uším hodně hořce.

1.SK Prostějov – FC Sellier&Bellot Vlašim 2:2 (1:1)

Branky: 38. Kroupa (p), 68. Hapal – 11. Hadaščok, 90.+3 Pavlík. Rozhodčí: Adámková – Melichar, Vít; ŽK: 15. Schuster, 68. Sus – 46. Mareček. Diváci: 1200.
1.SK Prostějov: Bréda – Slaninka, Schuster, Janíček, Machynek – Píchal (63. Hapal), Žykol, Sus, Biolek (77. Kovařík) – Koudelka (88. Langer) – Kroupa. Trenér: Oldřich Machala
FC Sellier&Bellot Vlašim: Lé Giang – Mizerák, Plechatý, Piško, Pavlík – Ivanko Macej, Badocha (77. Dao), Mareček, Janda – Fotr (69. Selemani), Hadaščok. Trenér: Petr Havlíček

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.

Policie oznámí, kdo může za výbuch a smrt v dole OKD před vánoci 2018

Dne 20. prosince 2018 došlo na dole ČSM Sever ve Stonavě, okres Karviná, k výbuchu metanu. Při výbuchu zahynulo 13 horníků (1 Čech a 12 Poláků) a dalších 7 bylo zraněno. Tři horníci byli hospitalizováni v Ostravě a Karviné, přičemž jeden z nich byl ve vážném stavu. V lednu 2019 vznikl společný vyšetřovací tým složený z justičních a policejních orgánů Polské a České republiky. Nyní mezinárodní tým oznámí výsledky vyšetřování.