Search
Close this search box.

Prostějovští fotbalisté prohráli s Vítkovicemi 0:1

V prvním přípravném utkání na druholigovou sezónu hostili prostějovští fotbalisté na hřišti ve Slatinicích MFK Vítkovice. Tým, s nímž společně postoupili z třetí do druhé ligy, a který se v druhé lize udržel pouze díky administrativnímu sestupu Olympie Praha a nezájmu dalších třetiligových týmů o postup. Vítkovice už jsou v plném tréninku a tudíž v přípravě o kus dál. Vyrovnaný zápas rozhodl náhodný gól Mišinského po necelé hodině hry.

1.SK Prostějov – MFK Vítkovice 0:1
1.SK Prostějov – MFK Vítkovice 0:1 (0:0)
Branka: 57. Mišinský
Sestava 1.SK Prostějov:
I. poločas: Bréda – Machynek, Suchý, Schuster, Slaninka – Biolek, Verčimák, Fládr, Šteigl – Koudelka, Kovařík.
II. poločas: Bréda (70. Jícha) – Machynek, Suchý, Janíček, Rus – Píchal, Pančochář, Žykol, Hapal – Langer, Kroupa.

Prostějovští nastoupili v brance s novou posilou z Košic, Bréda si zachytal sedmdesát minut. V prvním poločase táhlo ofenzivu duo Koudelka – Kovařík, v druhém Langer s Kroupou. Kovařík byl od počátku velmi aktivní, už zpočátku nedal Květoňovi nic zadarmo. Bréda se předvedl při umístěné střele Ožvoldy, kterou vytáhl na roh. Na druhé straně se taktéž neprosadil Šteigl.

Diváky na slušně zaplněné tribuně ve Slatinicích pobavil svým typickým únikem Koudelka, jenže jeho střelu zleva Květoň reflexivně vyrazil. Biolkův brejk zprava a centr do šestnáctky zblokovala vítkovická obrana.

Těsně po přestávce se po nepřímém kopu ocitli v dobrých pozicích Kroupa i Hapal, na gólmana si ale nepřišli. Těsně před vypršením hodiny hry se po dlouhém výkopu dostal k míči Mišinský a stačil přehodit vyběhnutého Brédu. Po Machynkově nabídce mohl srovnat Kroupa, hlavičkoval ale v mírném záklonu těsně nad břevno. Sedm minut před koncem si Machynek pěkně narazil s Kroupou, jenže se střelou si poradil hostující brankář.

I čtvrtý vzájemný zápas v řadě tak tým Prostějova prohrál, těšit se chlapci mohli pouze v prvním měření sil v MSFL v sezóně 2015/2016.

Hlasy po utkání

Oldřich Machala byl s prvním testem přípravy spokojený. „Jsem spokojený, samozřejmě až na výsledek, když jsme prohráli 0:1. Myslím, že na to, že to byl náš první zápas po pár dnech tréninku, zatímco soupeř je už o dva týdny v přípravě dál, jsme byli fotbalovější, lepší, měli jsme dost šancí. Doplatili jsme na to, že jsme žádnou neproměnili. Soupeř nám vstřelil branku z nulové šance, míč jsme mohli odkopnout, to mě mrzí. Takový gól je hloupý, ale já si cením přístupu hráčů a toho, jak jsme zápas odehráli. Zápas měl oboustranně úroveň,“ uzavřel hodnocení náš trenér.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient