Prostějovští fotbalisté porazili ústecký Slovan

Vynikající zápas, při němž se i přes minimum gólů diváci rozhodně nenudili, rozhodla branka v nastaveném čase. Naši fotbalisté bojovali o body do posledního hvizdu a vyplatilo se to. Koudelka se skvěle uvolnil, naservíroval míč Fládrovi, který naskočil na poslední minuty, a ten s trochou nezbytného štěstí vstřelil vítězný gól.

První střelecké pokusy si připsal Koudelka, nebezpečnější ovšem byla Procházkova střela na druhé straně, která jen velmi těsně minula břevno. Po dvaceti minutách se po levé straně vydal dopředu Procházka, svůj průnik zakončil střelou téměř od brankové čáry, která ovšem způsobila díky Richterově důslednosti Brédovi těžkou hlavu.

Iniciativa se však od té doby přelévala na domácí kopačky a pět minut před přestávkou poslal prostorovým míčem Polák do sprintu Koudelku. Ten poslal před branku přetažený centr, který z voleje napálil nepřesně právě Polák. Vzápětí vyslal další navštívenku Lindrovi Koudelka, bývalý gólman Hradce míč vytěsnil nad břevno.

V závěru poločasu po rohovém kopu neuspěl hlavou Kroupa, odražený míč napálil značně nepřesně Schuster. V nastavení odcentroval před branku Koudelka, jenže Kroupu na zadní tyči si obrana „Army“ pohlídala.

Po přestávce pokračovala urputná hra z obou stran, šance ale viděli trpěliví diváci až v závěru. Deset minut před koncem hlavičkoval těsně nad branku Miskovič, vzápětí po odvráceném rohu vrátil míč na druhou stranu vápna Slaninka a Žikol tvrdou střelou prověřil odolnost Lindra. O chvíli později tentýž hráč místo střely hledal lépe postaveného spoluhráče a ze šance nebylo nic. Snad právě proto Žikol dvě minuty před vypršením řádné hrací doby přepustil místo Fládrovi.

Ten si v poslední minutě nastavení naběhl do šestnáctky na přihrávku Koudelky a pod gólmanem na vzdálenější tyč rozhodl o výhře domácích. Výbuch nadšení v hladišti, ale zejména na trávníku doslova neznal mezí.

1.SK Prostějov – FK Ústí nad Labem 1:0

Branka: 90.+4 Fládr. Rozhodčí: Mikyska – Vít, Poživil; ŽK: 28. Pančochář, 72. Polák, 80. Koudelka – 66. Matějka, 87. Miskovič. Diváci: 985.
1.SK Prostějov: Bréda – Slaninka, Schuster, Sus, Biolek (74. Machynek) – Koudelka, Žikol (88. Fládr), Pančochář, Polák, Píchal (56. Šteigl) – Kroupa. Trenér: Oldřich Machala.
FK Ústí nad Labem: Lindr – Leibl, Pimpara, Brak, Strada – Peterka – Procházka, Miskovič, Richter (76. Dvořák), Krátký (65. Bílek) – Šup (59. Matějka). Trenér: Aleš Křeček.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.

Policie oznámí, kdo může za výbuch a smrt v dole OKD před vánoci 2018

Dne 20. prosince 2018 došlo na dole ČSM Sever ve Stonavě, okres Karviná, k výbuchu metanu. Při výbuchu zahynulo 13 horníků (1 Čech a 12 Poláků) a dalších 7 bylo zraněno. Tři horníci byli hospitalizováni v Ostravě a Karviné, přičemž jeden z nich byl ve vážném stavu. V lednu 2019 vznikl společný vyšetřovací tým složený z justičních a policejních orgánů Polské a České republiky. Nyní mezinárodní tým oznámí výsledky vyšetřování.