Prostějovské volejbalistky sehrály v Králově Poli nervydrásající zápas

Herně nevyrovnaný, divácky atraktivní a celkově nervydrásající zápas vrcholící strhující koncovkou sehrály volejbalistky KP Brno a VK Prostějov v 8. kole UNIQA extraligy ČR 2018/19. Královo Pole vedlo 1:0 i 2:1 na sety, vékáčko pokaždé vyrovnalo a v rozhodujícím tiebreaku nekleslo do kolen ani při dvou mečbolech výborně makajícího soupeře. Následný finální obrat tak hostujícím ženám přivál bytelně vydřenou výhru za dva body po více než dvouhodinové bitvě, která fanoušky v hledišti zvedala ze sedadel.

Střetnutí předcházel křest charitativního kalendáře, tudíž se začalo o několik minut později. Tahle prodleva Hanačkám vůbec nevadila a vstup zvládly výborně, rychle utekly na 2:6. Vzápětí však přišel tradiční výpadek při jednom postavení, kdy účinně zaservírovala Vyklická a problémy na přihrávce VK vedly k bleskovému obratu na 7:6. Podobná byla i další pasáž zahajovacího dějství. Hostující tým znovu převzal vedení celkově kvalitnější hrou (10:12), ale pak domácí družstvo opět zatlačilo podáním, navíc mělo mnohem lepší schopnost po ubráněných míčích bodově zakončit. Petrášovy svěřenkyně kromě Horké nepokládaly útoky na zem, Jihomoravanky tak šly logicky do trháku (20:16). Až za tohoto krajně nepříznivého stavu prostějovské plejerky zase zabraly a po otočení na 21:22 to vypadalo slibně. Bohužel koncovka jim absolutně nevyšla, finiš sady plné zvratů patřil čtyřmi výměnami za sebou jednoznačně KP – 25:22.

Na straně vékáčka panovala značná nejistota de facto ve všech činnostech, což bylo potřeba radikálně změnit. A hned zkraje druhé části se tak přesně stalo. Prudce nahoru šla komplet celá hra dam v růžovém, samy prudce udeřily v jednom postavení. To Horká skvěle zapodávala, společně s parťačkami si pomohly pozornější defenzivou a rázem měly výraznou převahu i obří náskok (2:10, 4:13). Jenže ani tohle jim nedalo žádnou výsledkovou jistotu. Uprostřed setu je totiž protivnice jasně přehrávaly, mírným favoritkám pro změnu nefungovalo vůbec nic. Takže Královo Pole dotáhlo na 18:19 a ze závěru se stalo drama. Definitivně pak rozhodlo teprve tříbodové odskočení (20:21 – 20:24), byť se podařilo proměnit až třetí setbol – 22:25.

Nicméně Brňanky viditelně nabraly zpět dřívější pohodu, úvod třetího dílu vyšel znova jim (5:2, 8:5). Hosté se dál potýkali se slabším příjmem, potíže opakovaně nastávaly též v mezihře i defenzivě, útok se servisem často neměly dostatečnou průraznost. Za domácí se hodně prosazovaly Fricano s Vyklickou, které se nedařilo zastavit, a papírově silnější kolektiv silně držela jediná Horká coby správná kapitánka. Právě její velkou zásluhou hanácký mančaft rázně otočil z 13:10 na 13:16, leč vzápětí oplatila stejnou mincí americká univerzálka (17:16). Drama gradovalo, přičemž povedená pasáž na 21:24 přiblížila úřadující mistryně republiky na dosah zisku sady číslo tři. Všechny tři setboly však zůstaly nevyužity, naopak soupeřky pěti body v řadě zužitkovaly hned svůj první – 26:24.

Bolestná ztráta již téměř vyhrané koncovky ale na volejbalistkách Prostějova nezanechala žádné negativní stopy. Spíš se za nepříznivého průběhu víc vyhecovaly, zpřesnily celý svůj projev a preciznějším výkonem začaly diktovat dění na palubovce. Ačkoliv si opět neodpustily tradiční výpadek (1:5 – 6:7). Jinak jim konečně fungovaly na vyšší úrovni bloky, smečařsky se k Horké přidaly další kolegyně, zejména Bezhandolska (6:11, 10:16). Získanou převahu ovšem sokyně zas nepříjemně přibrzdily, jak jinak než tlakem z podání na přihrávku (16:18, 20:22). Nové nervy, tentokrát úspěšněji ukočírované výběrem VK, který ustál nelehkou situaci – 21:25.

Šlo se tedy do tiebreaku, jenž otevřela předlouhá výměna ve prospěch družstva z jihomoravské metropole. To jej nakoplo k miniúniku na 3:1, posléze 6:3. Samselyho ovečky zde předváděly výtečný výkon, naproti tomu třetí tým extraligové tabulky chyboval, váhal. Jenže přišel prudký zvrat od skóre 7:4, kdy hostující bojovnice perfektním vzepětím úplně změnily vývoj na 8:11! Fantasticky zakončovala Horká, leč ani její ohromný příspěvek nemusel zařídit vítězství. Taky brněnské holky totiž nepřestaly dřít a dokonce se propracovaly ke dvěma mečbolům (14:13, 15:14). Prostějovské lvice oba přežily, aby vzápětí svůj třetí v infarktovém finiši úlevně proměnily esem Kojdové – 17:19 a 2:3!

Královo Pole Brno – VK Prostějov 2:3 (22, -22, 24, -21, -17)

Rozhodčí: Renčín a Peloušek. Čas: 132 minut. Diváků: 250.
Sestava Brna: Kvapilová 5, Nichol, Skiba 18, Vyklická 24, Fricano 29, Meidlová 12, libero Digrinová – Pavlíková 3, Šloufová. Trenéři: Tomáš Samsely a Magda Králíková.
Sestava Prostějova: Zatloukalová 3, Kojdová 11, Bezhandolska 18, Horká 24, Nová 6, Kozmík 10, libero Slavíková – Toufarová 8, Weidenthalerová, Polášková 3, Rutarová. Trenéři: Lubomír Petráš a Lukáš Miček.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient