Search
Close this search box.

Prostějov se uskrovňuje, přesto chce nadále hrát prim ve volejbale

Pro příští sezonu se volejbaloví fanoušci Prostějova po dlouhých letech nemohou těšit na zápasy svých hráček v Lize mistryň. Klub VK Prostějov přešel na finančně úspornější režim.

Do týmu přišlo šest nových hráček. Hlavními posilami jsou především smečařka Petra Kojdová s reprezentační univerzálkou Marií Toufarovou, které se vrátily z angažmá ve Francii. Zahraniční akvizicí pro sezonu 2018/2019 bude bulharská blokařka Veronika Bežandolská. Prostějovští diváci se dále mohou těšit na smečařku Lucii Poláškovou, blokařku Evu Rutarovou a nahrávačku Nicole Šmídovou.

Jak už bylo na začátku zmíněno, klub se musí uskrovnit, co se týká financí, což mělo za následek odchod několika hráček. Jde o německé volejbalistyk Kathleen Weiss a Lauru Emonts. Dále nebudou v týmu pokračovat Julie Kovářová, Veronika Trnková, Ninou Herelová a Andrea Kossányiová. „Jak se avizovalo již dříve, došlo ke snížení klubového rozpočtu a tím pádem jsme holkám nemohli dál nabídnout tolik peněz. Šly tedy za lepšími podmínkami, což je ve vrcholovém sportu běžný proces. A my jejich rozhodnutí bez jakýchkoliv problémů respektujeme. Příležitost dostanou jiné, ve větší míře mladé hráčky,“ vysvětlil sportovní ředitel Miroslav Čada.

Přesto v Prostějově věří, že i v následující sezoně budou znovu bojovat o první místo a naváží tak na deset titulů, které získali za sebou!

HRÁČSKÝ KÁDR VK PROSTĚJOV 2018/19
Nahrávačky: Michaela Zatloukalová a Nicole Šmídová.
Blokařky: Veronika Bezhandolska, Eva Rutarová a Gabriela Kozmík.
Smečařky: Petra Kojdová, Lucie Nová, Lucie Polášková, Aneta Weidenthalerová a Tereza Baláková.
Univerzálky: Helena Horká a Marie Toufarová.
Libero: Tereza Slavíková.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním: na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient