Search
Close this search box.

Prostějov připravuje novinku pro cyklisty

Bikesharing aneb sdílení jízdních kol je novinka, o kterou nedávno veřejnost projevila zájem.

„Z výsledků ankety, která proběhla na webových stránkách města, vychází, že většina respondentů (81%) projevila zájem o možnost služby sdílených kol. Zjištění zájmu občanů byl prvním krokem k realizaci této služby lidem našeho města,“ uvedl primátor města Prostějova František Jura s tím, že tato služba je nedílnou součástí schváleného dokumentu Koncepce Smart Prostějov / Manuál chytrého města. O této problematice konkrétně „mluví“ kapitola 08 manuálu s názvem Lidé vs. automobily, obsahující systém sdílení dopravních prostředků – bikesharing, tedy sdílení jízdních kol. Jak doplnil, pilotní projekt počítá zhruba se stovkou kol a deseti stanovišti. Sdílení kol by mělo být, v rámci pilotního projektu, zdarma.

„Pro zavedení této služby hovoří například i to, že ve městě máme silně rozvinutou síť cyklostezek. Navíc jako za podpůrnou službu můžeme považovat i aktuálně realizované uzamykatelné boxy na kola v budovaných dopravních terminálech. Také aktuální zájem soukromých investorů o vybudování bikesharingové sítě mluví sám za sebe,“ nastínil dále situaci náměstek primátora Jiří Pospíšil.

Rada města Prostějova na svém posledním jednání odsouhlasila vytvoření pracovní skupiny, která se bude problematikou bikesharingu v Prostějově dále detailněji zabývat:

Mgr. František Jura – vedoucí pracovní skupiny
Mgr. Jiří Pospíšil
RNDr. Alena Rašková
Ing. Milada Sokolová
Mgr. Lenka Tisoňová
Ing. Václav Lužný
Ing. Kateřina Vosičková

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient