„Proměnili jsme nájezdy a jeli jsme spokojeně domů,“ říká hokejista Vlastimil Dostálek

Potřetí už to vyšlo. Po dvou, možná trošku smolných, prohrách na ledě soupeře o jedinou branku se tentokrát radovala Dukla, když v souboji dvou loňských barážistů porazila Kladno na jeho ledě 3:2 na nájezdy. A bylo to jako na houpačce – vedení hostí, pak domácích, a nakonec opět odpověď hostujícího týmu. „Od posledních pěti minut druhé třetiny jsme byli lepší a ve třetí třetině jsme si šli za tím, že dáme gól. Spadlo to tam a možná jsme mohli zápas urvat ještě v základní hrací době, ale nerouháme se. Máme dva body a jsme za ně strašně rádi,“ říká útočník Vlastimil Dostálek, autor trefy na 2:2 a úspěšný exekutor samostatného nájezdu.

Po oťukávacím začátku postupně gradovala hra do dobré partie. Bylo znát, že oba týmy jsou favority Chance Ligy a mají nejvyšší ambice. Nechyběla častá vyloučení, strkanice, trestné střílení, gól v oslabení, branka v přesilovce, prodloužení a vlastně i samostatné nájezdy. „Vlastními chybami jsme pouštěli soupeře do hry, dvakrát nám dal gól z brejků. Zbytečně jsme se nechávali vylučovat a bylo strašně těžké se dostávat do nějakých příležitostí. Když jsme je měli, tak jsme z nich nedali góly,“ povídá Vlastimil Dostálek o zápasu. „Tohle nás sráží, kdybychom šance proměnili, tak by zápas vypadal trošku jinak. Ale nebudeme se rouhat, máme dva body a jsme strašně spokojení.“

Dukle se nakonec vyrovnat podařilo, když se ve 49. minutě prosadil z přesilové hry Vlastimil Dostálek. „Kája (David Kajínek – pozn. aut.) dostal puk na jedničku a parádně vystřelil po ledě. Jejich gólman střelu neviděl, vyrazil jí betonem přímo přede mě a já už to měl snadné, uklidil jsem kotouč do brány. Byla to úleva a trošku z nás spadlo, že jsme zpět v zápase a můžeme si odvézt tři body,“ vybavuje si důležitý moment třetí třetiny „Dosty“, jenž mohl zápas rozhodnout již v následném prodloužení, při kterém jel sám na branku. „Byla to moje chyba. Jel za mnou Tomáš Harkabus a něco na mě volal. Myslel jsem si, že volá „dva“, ale volal „sám“. Jak jsem se na něj podíval, tak mi puk skočil a nebyl jsem rozhodnutý pro to, co jsem udělat chtěl,“ popisuje danou situaci.

Při samostatném nájezdu ale už Vlastimil Dostálek udělal přesně to, co si usmyslel, a parádně překonal gólmana Brízgalu. Potvrdil tak slova řidiče jihlavského autobusu Petra Starého, že „teď Vlasta dá a pak to Nik chytne“. „Spokojenost, tipnul to. Kluci výborně proměnili přede mnou penalty a já je potvrdil. Nik to zavřel, máme dva body a jedeme spokojení domů. Konečně máme výhru z venku a můžeme se od ní odrazit dále, můžeme jí doma potvrdit,“ zakončuje jihlavský kanonýr, jenž má průměr gól na zápas.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak