Search
Close this search box.

Prolomí klokani domácí mizérií? A zapomene Slavia na špatný výkon ve Francii?

Po evropských pohárech je tu další kolo první fotbalové ligy. Zajímavým duelem bude utkání o čtvrté místo mezi Jabloncem a Zlínem. Avšak při neúspěchu Sparty se jeden z těchto týmů může dostat ještě o příčku výše.

Teplice – Liberec (pá – 18:00)
Sedmnácté kolo dnes rozehraje duel dvou sveročeských klubů. Zatímco Teplice jsou těsně nad hranicí sestupu, Liberci se daří. Už neprohrál čtyři zápasy za sebou a v tom posledním mu chybělo málo, aby porazil i mistra z Plzně. Tabulkou tak nenápadně stoupá a už je doslova na dosah místům zaručujícím postup do evropských pohárů.

Mladá Boleslav – Karviná (so – 15:00)
Tento zápas by mohl být i o tom, zda si mladoboleslavský Komličenko ponechal formu z pondělka, kdy nasázel Olomouci hattrick. Karviná čtyřikrát za sebou prohrála, ale možná se jí podaří tuto sérii v Mladé Boleslavi prolomit, protože ta je známá tím, že pořád jen své fanoušky překvapuje, jednou pozitivně, ale hned vzápětí negativně…

Slovácko – Sparta (so – 17:00)
Na první pohled je Sparta jasný favorit. Jenže…za prvé, Slovácko má nového trenéra Martina Svědíka, s kterým dokázalo vyhrát v Ostravě. Za druhé, Sparta se v týdnu trápila v poháru s Opavou a postoupila až na penalty. A za třetí, není jisté, zda bude hrát její útočník Tetteh, který se právě v zápase s Opavou zranil. Při případné sparťanské prohře, ale možná i jen remíze, by se pod trenérem Sčasným mohla začít houpat židle.

Bohemians 1905 – Dukla (ne – 15:00)
Při vší úctě k Bohemce, její domácí výsledky jsou naprosto mizerné. V tabulce domácích zápasů se klokani krčí na spodku, což bývalo dříve nemyslitelné. Dukla tak toho může využít k zisku nějakého toho bodu.

Příbram – Ostrava (ne – 15:00)
Vypadá to, že se Příbram po dvou remízách vyhrabala z toho největšího srabu, zato Baník má teď s poslední Karvinou nejhorší formu. „S hráči jsme si promluvili, každý si k tomu řekl svoje. Poslední dva zápasy nám nevyšly výsledkově ani herně, a doufáme, že jsme si to vyříkali natolik důrazně, že to utkání v Příbrami zvládneme lépe i bodově,“ prohlásil asistent hlavního trenéra Jan Somberg.

Plzeň – Olomouc (ne – 17:00)
Jet po vysoké porážce do Plzně, to není zrovna ideální situace na zlepšení si nálady, natož na zisk bodu… Olomouc se po lehkém vzedmutí zase potápí na konec tabulky. „Musíme si sednout na zadek a hledat vinu sami u sebe. Pokud ji budeme hledat někde jinde, tak by to bylo to nejhorší, co můžeme udělat,“ podotkl útočník Olomouce Martin Nešpor.

Jablonec – Zlín (po – 17:00)
Pro domácí bude důležité zapomenout na prohru v Evropském poháru s Rennes. Na druhou stranu je pravda, že i přes porážku odehráli slušný zápas, takže herní forma se jich drží. To samé se však dá říci o Zlínu, který je příjemným překvapením letošního ročníku.

Opava – Slavia (po – 18:00)
Slávisté mají za sebou nepovedené utkání v Evropské lize. Podali v Bordeaux velmi špatný výkon a zaslouženě prohráli. To Opava si v týdnu v českém poháru proti Spartě dokázala, že se doma nemusí nikoho bát. „Před našimi hráči smekám, protože podali velmi dobrý výkon. Někteří nastoupili po dlouhé době a ukázali své možnosti. Jsem za to rád, protože v tréninku poctivě makají a ukázali, že s nimi můžeme počítat. Slavia má velkou kvalitu, ale hráči se přesvědčili, že se dá hrát s každým. Na zápas se těšíme. Věřím, že se nám podaří bodovat,“ říká trenér Opavy Ivan Kopecký.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient