Search
Close this search box.

Projektovou dokumentaci pro přemostění na Staré Blansko zpracovatel předloží se čtyřměsíčním zpožděním

Rada města Blanska dala souhlas k uzavření dodatku ke smlouvě uzavřené s Projekční kanceláří PRIS spol. s r. o, jímž se prodlužuje doba plnění pro odevzdání projektové dokumentace pro umístění stavby „III/379 37 Blansko, přemostění“ o čtyři měsíce.

Projekční kancelář PRIS spol. s r.o., jako zpracovatel projektové dokumentace pro stavbu III/379 37 Blansko, přemostění, požádala o prodloužení doby zpracování projektové dokumentace pro umístění stavby, a to o čtyři měsíce. Původně měla být první fáze projektové přípravy zpracována k 1. listopadu 2018, vzhledem ke komplikacím, které nastaly, nebude ale hotová dříve než 1. března 2019.

„V rámci komplexního návrhu této akce v komplikovaném městském prostředí se vyskytly určité problémy, které měly nebo mají vliv na termín dokončení projektové dokumentace,“ uvedli zástupci zhotovitele ve své žádosti.

Jedná se zejména o změnu řešení křižovatky Svitavská x Fügnerova z průsečné na okružní, která je vázána na výsledky kapacitního posouzení po provedeném směrovém průzkumu. Směrový průzkum nebylo podle zhotovitele možné v prázdninových měsících provádět, musel proto počkat na ustálení dopravy na začátku září.

Na změnu řešení typu (tvaru) křižovatky Svitavská x Fügnerova jsou také vázány nové trasy přeložek plynovodu, vodovodu, kanalizace, elektřiny a sdělovacích kabelů v tomto prostoru. V rámci prověřování technologie výstavby mostu bylo navíc nutné dále zvýšit výškové osazení mostu a vyloučit jednu z mostních podpěr, což vedlo k novému technickému řešení návrhu mostu.

„Okružní křižovatka v ulicích Svitavské a Fügnerově si vyžádala zábor pozemků v areálu obchodního domu Penny a areálu Správy jeskyní ČR, Správy jeskyní Moravského krasu,“ upřesnil Marek Štefan, vedoucí odboru investičního územního rozvoje.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient