Search
Close this search box.

Projektant na odpočinkovou zónu Cidlina vzejde z architektonické soutěže

Jičín chce podél toku Cidliny na Novém Městě zbudovat odpočinkovou zónu. Zatím však nemá návrh její konkrétní podoby ani projektanta. Oboje hodlá získat prostřednictvím architektonické soutěže. Díky tomu by projektová dokumentace mohla být hotova do konce roku 2019.

O vítězi soutěže rozhodne porota složená z odborníků. Autor vítězného návrhu poté zpracuje projektovou dokumentaci. Soutěž je v tomto případě vhodným řešením, neboť město získá návrh, tedy obecnou představu, jak bude odpočinková zóna vypadat, a teprve potom bude vypracována dokumentace. S návrhem se bude moci seznámit široká veřejnost.
Na soutěže o návrh vypsalo Ministerstvo pro místní rozvoj ČR dotační program, jehož cílem je pokrytí nákladů na ceny a odměny.

Zahájení projektu začíná schválením soutěžních podmínek Českou komorou architektů, jenž se předpokládá v lednu 2019, a končí podpisem smlouvy na zhotovení projektové dokumentace, kterou je nutné již pro samotnou realizaci Odpočinkové zóny mít nejdéle do konce roku 2019. S tímto záměrem rada města zároveň schválila i podání žádosti o dotaci pro vypsání této soutěže.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient