Projekt Senior taxi ve městě odstartoval

K nemocnici, lékařským ordinacím, na rehabilitaci, na úřady, pobočky České pošty, autobusové a vlakové nádraží, do Knihovny Karla Dvořáčka, na Masarykovo náměstí i na hřbitovy. Na každé z těchto míst za jednotnou cenu 20 korun. Senior taxi ve Vyškově odstartovalo.

Pondělí 3. září je prvním dnem, od kterého mohou lidé s trvalým pobytem na území města a jeho místních částí, kteří mají pětašedesát let a víc, službu využívat. Poslouží také držitelům průkazů ZTP a ZTP/P bez rozlišení věku.

Potřebují jediné: vyřídit si průkazku Senior taxi, kterou vystavuje odbor sociálních věcí a zdravotnictví Městského úřadu Vyškov (budova B, 3. poschodí). „Zájemci chodí, volají, ptají se, vyřizují si průkazku. Senior taxi tak už žije svým životem, jsme rádi, že zájem ze strany našich seniorů je. Registrace a vydání průkazu pro využívání služby je zdarma a záležitost kolegyně na počkání vyřídí na místě. Zájemcům stačí přinést občanský průkaz,“ upřesnil starosta Vyškova Karel Goldemund.

Odbor vystaví průkazku především v úředních hodinách v pondělí a ve středu, zájemci ovšem mohou přijít i v jiné dny. „Pokud má někdo například problém s pohybem, průkazku za něj může vyřídit rodinný příslušník. Stačí, aby měl plnou moc. Ověřená být nemusí, samozřejmě ale musí přinést dotyčného občanský průkaz,“ oznámil starosta města.

Senior taxi bude k dispozici každý všední den od 6.30 do 14.30 hodin. Jízdu za poplatek 20 korun si budou lidé telefonicky objednávat. Přepravovaná osoba může mít s sebou jednočlenný doprovod, který platbu za převoz nehradí. Součástí služby je i přeprava menších zavazadel, popřípadě skládacího invalidního vozíku, chodítka nebo francouzských holí.

Telefonní číslo na Senior taxi: 777 358 999

Příjem telefonických objednávek je možný v pracovní dny v době od 6.30 do 18.30 hodin.

Cílová místa:
úřady
pobočky České pošty
lékařské ordinace na území města, nemocnice s poliklinikou Vyškov
rehabilitační zařízení
autobusové a vlakové nádraží
hřbitovy
Masarykovo náměstí
Knihovna Karla Dvořáčka

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak