Search
Close this search box.

Projekt Senior taxi ve městě odstartoval

K nemocnici, lékařským ordinacím, na rehabilitaci, na úřady, pobočky České pošty, autobusové a vlakové nádraží, do Knihovny Karla Dvořáčka, na Masarykovo náměstí i na hřbitovy. Na každé z těchto míst za jednotnou cenu 20 korun. Senior taxi ve Vyškově odstartovalo.

Pondělí 3. září je prvním dnem, od kterého mohou lidé s trvalým pobytem na území města a jeho místních částí, kteří mají pětašedesát let a víc, službu využívat. Poslouží také držitelům průkazů ZTP a ZTP/P bez rozlišení věku.

Potřebují jediné: vyřídit si průkazku Senior taxi, kterou vystavuje odbor sociálních věcí a zdravotnictví Městského úřadu Vyškov (budova B, 3. poschodí). „Zájemci chodí, volají, ptají se, vyřizují si průkazku. Senior taxi tak už žije svým životem, jsme rádi, že zájem ze strany našich seniorů je. Registrace a vydání průkazu pro využívání služby je zdarma a záležitost kolegyně na počkání vyřídí na místě. Zájemcům stačí přinést občanský průkaz,“ upřesnil starosta Vyškova Karel Goldemund.

Odbor vystaví průkazku především v úředních hodinách v pondělí a ve středu, zájemci ovšem mohou přijít i v jiné dny. „Pokud má někdo například problém s pohybem, průkazku za něj může vyřídit rodinný příslušník. Stačí, aby měl plnou moc. Ověřená být nemusí, samozřejmě ale musí přinést dotyčného občanský průkaz,“ oznámil starosta města.

Senior taxi bude k dispozici každý všední den od 6.30 do 14.30 hodin. Jízdu za poplatek 20 korun si budou lidé telefonicky objednávat. Přepravovaná osoba může mít s sebou jednočlenný doprovod, který platbu za převoz nehradí. Součástí služby je i přeprava menších zavazadel, popřípadě skládacího invalidního vozíku, chodítka nebo francouzských holí.

Telefonní číslo na Senior taxi: 777 358 999

Příjem telefonických objednávek je možný v pracovní dny v době od 6.30 do 18.30 hodin.

Cílová místa:
úřady
pobočky České pošty
lékařské ordinace na území města, nemocnice s poliklinikou Vyškov
rehabilitační zařízení
autobusové a vlakové nádraží
hřbitovy
Masarykovo náměstí
Knihovna Karla Dvořáčka

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient