Search
Close this search box.

Projekt Podpora sociální práce v Mostě úspěšně pokračuje

Již druhým rokem běží pilotní projekt města Mostu zaměřený na rozvoj dostupného sociálního bydlení. I když město Most nevlastní na území města žádné byty (s výjimkou bytového fondu na sídlišti Chanov), není mu lhostejný osud obyvatel, kteří nedokáží získat byt na běžném trhu s byty. Může se jednat např. o osoby se zdravotním hendikepem nebo matky samoživitelky.

V rámci projektu proto došlo k navázání spolupráce s 5 soukromými vlastníky, kteří své byty běžně pronajímají. Tyto byty, kterých je v současné době 9, byly obsazeny předem vytipovanými a prověřenými nájemníky. V současné době je rozjednáno zapojení ještě 10. bytu. Součástí projektové pilotáže jsou také 3 byty ve vlastnictví města. Celkem tedy projekt pracuje v tuto chvíli s 12 nově zabydlenými domácnostmi a vyjednává se o zapojení domácnosti třinácté.

Součástí podpory pro nájemníky v těchto bytech zapojených do projektu je pomoc a intenzivní podpora ze strany sociální pracovnice, která domácnosti pomáhá se zabydlením, zajištěním všech záležitostí spojených s přestěhováním, vyřízením úředních záležitostí a pomáhá s celkovou stabilizací situace, včetně komunikace s majitelem bytu a novými sousedy. Sociální pracovnice je s každou domácností v kontaktu i několikrát týdně.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient