Search
Close this search box.

Projekt denního stacionáře Jitřenka postupuje do hlasovací fáze

Centrum sociálních služeb a pomoci Chrudim se zúčastnilo 4. ročníku grantového programu Nadačního fondu Tesco „Vy rozhodujete, my pomáháme“ s projektem v rámci denního stacionáře Jitřenka. Projekt se umístil mezi finalisty a postoupil do hlasovací fáze programu.
Snoezelen – ilustrace
Od 7. května do 4. června mají tedy zákazníci možnost hlasovat pro projekt v prodejně Tesco v Chrudimi. Při každém nákupu obdrží žeton, který následně použijí k hlasování ve speciálních hlasovacích zařízeních u pokladní zóny.

Cílem projektu je vybavení multismyslové místnosti (tzv. Snoezelen) pomůckami a zařízením, které slouží ke stimulaci všech smyslů, k terapeutickým a výukovým účelům či jen k relaxaci klientů denního stacionáře Jitřenka. Metodu Snoezelen lze využít jako prostředek k načerpání nových sil nebo k dalšímu rozvoji duševních i tělesných schopností klientů s různými typy postižení (autismus, kombinované vady, mentální postižení).

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient