Olomoučtí profesionální hasiči závodili v požárním sportu

V sobotu 16. a v neděli 17. června 2018 proběhlo v Třinci krajské kolo soutěže profesionálních a dobrovolných hasičů Olomouckého a Moravskoslezského kraje v požárním sportu.

Profesionální hasiči soutěžili ve výstupu na cvičnou věž, v běhu na 100 m s překážkami, ve štafetách a v požárním útoku. Dobrovolní hasiči a hasičky měli stejné disciplíny, kromě výstupu na cvičnou věž.

V rámci Olomouckého kraje, jehož profesionální a dobrovolní hasiči po mnoho let připravují každoroční krajské kolo společně s Moravskoslezským krajem (na „střídačku“), zvítězili mezi profesionálními hasiči muži ze stanice v Olomouci se 7 body (jen díky lepšímu výsledku z požárního útoku), druzí skončili hasiči z Přerova (7 bodů) a bronzovou příčku obsadil ÚO Šumperk se 13 body.

Mezi muži SDH OLK byl nejlepší Bludov (5), mezi ženami SDH OLK Milotice nad Bečvou (4).

Příští ročník (2019) krajského kola soutěže v požárním sportu proběhne v Olomouckém kraji.