Prodejní výstava v kině Portyč pomůže handicapovaným

V píseckém kině Portyč se ve středu 28. listopadu otevře Vánoční prodejní výstava rukodělných výrobků klientů Domova pro osoby se zdravotním postižením Zběšičky, Denního a týdenního stacionáře Duha Písek, Dětské psychiatrické nemocnice Opařany a Městského střediska sociálních služeb Písek.

Expozice ve foyer kina spojená s prodejem vystaveného zboží potrvá dvanáct dní a otevřená bude vždy v době promítání. „Slavnostní vernisáž, na kterou jsou zváni všichni, kdo chtějí pořídit adventní výzdobu či nevšední dárek, a přispět tak na další tvorbu vystavujících organizací, se uskuteční ve středu 28. listopadu od 16:30 hodin. V zahajovacím programu vystoupí dětský soubor zobcových fléten Rondo při ZUŠ Písek. Následovat bude sladký raut s teplými nápoji. Od 17 hodin se veřejnosti otevře kinosál s promítáním animované pohádky „Esa z pralesa”. U vstupu do kina naleznou návštěvníci kasičku na dobrovolné vstupné. Takto vybrané peníze budou rozděleny mezi vystavující organizace,“ informuje Diana Procházková, PR manažerka pořádající společnosti KOČÍ, a. s.
Ukončení výstavy je naplánováno na neděli 9. prosince s odchodem posledních návštěvníků večerního představení. „Zvykl jsem si pořizovat vánoční výzdobu každoročně právě na této akci. Je skutečně krásná a ojedinělá. Těší mě, že pořádáním výstavy můžeme pomoci smysluplné věci. Určitě se přijďte podívat,“ vyzývá Tomáš Kočí, ředitel společnosti.

Benefiční adventní akce se koná již od roku 2003. Součet výdělků ze všech patnácti uplynulých ročníků i s dobrovolným vstupným a finančními dary činil 1 253 000 korun.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Mezinárodní kosmická stanice zachycena na Opavsku

V létě, kdy Slunce dosahuje v poledne své nejvyšší polohy, máme jedinečnou šanci vidět Mezinárodní kosmickou stanici (ISS) jak pluje před naším sluncem. Tuto zvláštní událost mohl v sobotu 3. června 2023 pozorovat Petr Horálek, vědec z Fyzikálního ústavu v Opavě. Bylo to v obci Uhlířov u Opavy, kde mohl vidět ISS i spoustu slunečních skvrn.

Proč je Snusim.to první volbou při nákupu nikotinových sáčků a žvýkacích tabáků?

Představte si eshop, který je víc než jen obchodem. Snusim.to je místem, kde se milovníci snusu a nikotinových sáčků shromažďují, sdílejí své zkušenosti a objevují nové produkty. Společnost je známá svou vášní pro své produkty a dlouholetými zkušenostmi v oblasti snusu. Největší prioritou Snusim.to je poskytnout zákazníkům nejlepší zážitek z užívání snusu.

Češi stále více preferují masivní nábytek. Jaké dřevo je nejoblíbenější?

Pokud jste si v poslední době všimli, že v Česku se stále častěji objevuje masivní nábytek, nejste sami. Tento nový trend získává na popularitě a láká stále více lidí nejen svojí robustností, ale hlavně svou kvalitou. Přirozeně výběr správného dřeva je klíčovým faktorem při výrobě tohoto elegantního nábytku a proto se podíváme na to, jaké druhy dřeva jsou momentálně nejoblíbenější. Pokud vás zajímá, jestli jsou vaše preference v souladu s tímto trendem, neváhejte a pokračujte ve čtení!