Prodejní výstava v kině Portyč pomůže handicapovaným

V píseckém kině Portyč se ve středu 28. listopadu otevře Vánoční prodejní výstava rukodělných výrobků klientů Domova pro osoby se zdravotním postižením Zběšičky, Denního a týdenního stacionáře Duha Písek, Dětské psychiatrické nemocnice Opařany a Městského střediska sociálních služeb Písek.

Expozice ve foyer kina spojená s prodejem vystaveného zboží potrvá dvanáct dní a otevřená bude vždy v době promítání. „Slavnostní vernisáž, na kterou jsou zváni všichni, kdo chtějí pořídit adventní výzdobu či nevšední dárek, a přispět tak na další tvorbu vystavujících organizací, se uskuteční ve středu 28. listopadu od 16:30 hodin. V zahajovacím programu vystoupí dětský soubor zobcových fléten Rondo při ZUŠ Písek. Následovat bude sladký raut s teplými nápoji. Od 17 hodin se veřejnosti otevře kinosál s promítáním animované pohádky „Esa z pralesa”. U vstupu do kina naleznou návštěvníci kasičku na dobrovolné vstupné. Takto vybrané peníze budou rozděleny mezi vystavující organizace,“ informuje Diana Procházková, PR manažerka pořádající společnosti KOČÍ, a. s.
Ukončení výstavy je naplánováno na neděli 9. prosince s odchodem posledních návštěvníků večerního představení. „Zvykl jsem si pořizovat vánoční výzdobu každoročně právě na této akci. Je skutečně krásná a ojedinělá. Těší mě, že pořádáním výstavy můžeme pomoci smysluplné věci. Určitě se přijďte podívat,“ vyzývá Tomáš Kočí, ředitel společnosti.

Benefiční adventní akce se koná již od roku 2003. Součet výdělků ze všech patnácti uplynulých ročníků i s dobrovolným vstupným a finančními dary činil 1 253 000 korun.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web spravuje Webklient