Search
Close this search box.

Žena vyhrožovala bombou

Výbornou operativní a analytickou prací jindřichohradeckých policistů se včerejšího dne podařilo ustanovit osobu, která ve středu v odpoledních hodinách vyhrožovala uložením nástražného výbušného systému hned na dvou místech na Jindřichohradecku.

První telefonát obdržel operační důstojník na lince 158 krátce po půl čtvrté hodině odpolední. Ženský hlas oznámil uložení čtyř bomb v jednom z bankovních ústavů přímo v Jindřichově Hradci. Policisté spolu s příslušníky HZS ihned vyrazili na místo, kde mělo dojít k explozi, a evakuovali z budovy a přilehlého okolí osoby, kterým hrozilo nebezpečí.

Krátce na to, po čtvrté hodině, se telefonát opakoval, tentokrát s tím, že další bomba je uložená v jednom z bankovních ústavů v Dačicích. Ani v tomto případě policisté oznámení nepodcenili a ihned se spolu s městskými strážníky a hasiči vydali na místo, kde měla být bomba uložena. Na místo byl také přizván specialista z Vysočiny.

Ani v jednom případě se důkladnou prohlídkou obou objektů oznámení nepotvrdilo.

Policisté včera dopoledne ustanovili osobu, osmadvacetiletou ženu, která se k jednání přiznala a při podání vysvětlení uvedla, že důvodem jejího vyhrožování bankovním ústavům bylo, že chtěla zabránit svému příteli v provedení finanční transakce.

Obviněné ženě zřejmě již došlo, co svým jednáním způsobila, nicméně na „omluvy“ je v tomto případě pozdě. Policisté proti ženě zahájili trestní stíhání pro spáchání přečinu šíření poplašné zprávy.

Dotčené orgány a subjekty, kterých se ženino lživé volání dotklo, mohou vymáhat škodu, kterou svým jednáním způsobila a která v takovém případě může dosáhnout vysoké částky.

Osoby, které takto zneužijí tísňovou linku, by si měly uvědomit, že tímto jednáním mohou znemožnit pomoc lidem, kteří ji opravdu potřebují!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient