Proč kandiduje Marek Šoška (Svobodní) na starostu Ladné

Marek Šoška je rodák z Ladné. Vystudoval obor veřejná správa a nyní studuje právo na olomoucké
univerzitě. Pracuje jako právní specialista v soukromé společnosti.

Proč jste se rozhodli kandidovat v říjnových komunálních volbách v Ladné?

Přicházíme s vizí udělat z Ladné moderní obec. Rozvoj obce se zastavil, Ladná proto potřebuje novou energii. Přicházíme s 6 zlepšeními, která by Ladnou znovu nastartovala. Klíčová je například stavba čističky odpadních vod, díky ní totiž můžeme pokračovat v dalších projektech. Důležitým bodem je i transparentní hospodaření a s tím související efektivnější investice. Chceme zlepšit i péči o obecní majetek. Obec má ve vlastnictví například dům služeb, který je v dezolátním stavu. Je třeba řešit problém s vytápěním. Závažným problémem je také most vedoucí přes železnici k benzínce. Mám k dispozici alarmující odborný posudek z roku 2009, který popisuje jeho tristní stav. Budeme řešit i nedostatek stavebních parcel.

Jak chcete zastavit trend, kdy mladé rodiny odchází do větších měst?

Mnoho mých známých by rádo bydlelo v Ladné. Vyrůstali tu, mají to tu rádi. Ale bohužel není dostatek stavebních parcel. Naším cílem je vyhledat další vhodné pozemky pro individuální výstavbu. Mladé rodiny z Ladné by měly mít možnost ve své „rodné obci“ vybudovat nový domov. Chceme také, aby daň z nemovitosti byla co nejnižší, aby bydlení v obci bylo co nejlepší. Zrušíme také ubytovací poplatek pro turisty. Máme být rádi za to, že sem lidé rádi jezdí a ne po nich chtít drzý poplatek, který obci nic nepřináší a jde jen o další zbytečné papírování.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak