Search
Close this search box.

Pro všechna družstva TJ Sokol Dolní Lutyně skončila podzimní část fotbalové sezóny

Mládežnická družstva učinkovala v soutěžích řízených OFS Karviná, družstvo mužů pak v soutěži MSKF Ostrava, konkrétně 1.B třída skup.C.

Přípravka:

Ve své skupině měli Lutyňáci velice těžké soupeře. Začátek podzimu nevyzněl pro družstvo přípravky moc příznivě. Postupem času se však zlepšovali a nakonec okusili pocit radosti z vítězství a získaných bodů. Mají ve svém středu druhého nejlepšího střelce ve své skupině. Patrik Pecha vsítil 20 branek. Pochvala však náleží i ostatním členům přípravky. Tato věková kategorie je připravováná pro následnou věkovou kategorii, žáky. A někteří z přípravky již fotbalovou atmosféru v žákovském družstvu okusili.

Žáci :

Družstvo žáků po velice úspěšné minulé sezóně přechodem několika hráčů do dorostenecké kategorie zažilo přechodně výkonnostní pokles. Začátek podzimní části žákům moc nevyšel. V průběhu soutěže jejich výkonnost narůstala a nakonec se dočkali vítězství a bodového přísunu. Po podzimu se soupeřům dívají sice na záda, ale s minimalním bodovým odstupem. Žákům téměř pravidelně vypomáhali hráči přípravky. Nejlepšíml střelci družstva jsou Luboš Hataš, Vojtěch Filip a Jan Wita. Na získaných bodech a vítězstvích má však podíl celý kolektiv.

Dorost :

Dorostenecké družstvo po nepřiliš úspěšné loňské sezóně zažilo před začátkem te letošní obdobné problémy jako loni, chyběli hráči.. U družstva skončili hráči nejen z důvodu věku, ale i hráči z Věřňovic (v loňské sezóně nebyli účastníky soutěže), kteří hráli v D. Lutyni. Trenérská sestava byla proto nucena za využití některých žáků tuto situaci řešit za pochodu. Začátek soutěžního ročníku výsledkově pro Lutyni nevyzněl nijak přiznivě. Díky nezkušenosti velice mladé družstvo prohrávalo utkání často v posledních minutách. Časem se u družstva projevil vykonnostní růst. Výsledkem byl zisk 9 bodů z pěti posledních utkání, a posun v tabulce. Toto zlepšení je příslibem pro úspěšné vystoupení v jarní části. Lutyňským snajprům vévodí Daniel Hataš s 8 góly, na další brankách se podíleli Matěj Křižák, loni ještě žák, Jiří Hok a další. Úspěšně do družstva zapadli nejen loni ještě žáci Jan Absolon, Matěj Křižák, Patrik Kollar, ale i žáci současní Hataš Luboš, Vojtěch Filip a další. Potenciál pro výkonnostní růst dorosteneckého družstva je víc, než nadějný.

Muži :

Po vcelku úspěšném a klidně odehraném minulém ročníku podstoupili muži letní přípravu na následující sezónu proloženou dvěma turnaji. Výsledkově a ani herně nijak nepřesvědčili a tak v jakemsi napětí byl očekáván vstup do sezóny 2018-19 a hned okořeněný derby se sousedy z Věřňovic. Začátek se povedl nad očekávaní dobře, vítězství nastartovalo úspěšný podzim. Lutyňáci hráli velice pohledný a útočný fotbal. Vyhráli s přehledem prvních šest zápasů se ziskem 18 bodů a usadili se na čele tabulky, skóre 26:6. Sestava si sedla, začali góly střílet a družstvo dosahovalo až nečekaně vysoká vítězství. Druhá polovina podzimu již tak oslňující nebyla. Dostavil se první neúspěch, celek Lutyně prohrál s outsidrem Interem Petrovice na jeho hřišti 2:1, byť měl po celé utkání převahu, místy až drtivou. Bohužel, selhal střelecky. Hned následující kolo navázal na předchozí výrazná vítězství. Odnesl to Nýdek. Pak uhráli 2 nerozhodné výsledky venku, lze to považovat z úspěch. I v těchto utkáních byli Lutyňáci blíže vítězství. Z první příčky celek Lutyně sesadila H. Suchá, vypracovala si větší bodový náskok. V Lutyni v předposledním kole však Sušané urpěli debakl a tak se tabulka opět bodově srovnala.. Poslední kolo na hřišti staronového účastníka 1.B třídy Slovanu Záblatí, tak to byl pro celek Lutyně doslova pogrom. Jak, výsledkově, tak zejména výkonem. Porážka 2:1 je pro Lutyni milostivá. Nakonec na podzim celek Dolní Lutyně uhrál jen je 8 bodů + 3 techn. body (kontumace s Hnojníkem) se skorem 17:9 + 3:0 (Hnojník). Bilance Lutyně ve druhé polovině podzimu 3x vítězství, 2x remíza a 2x porážka. Tabulku po podzimu vede H. Suchá, díky minimalnímu bodovému odstupu dalších celků. Ještě 6. celek v pořadí je ve hře o případný postup. Né vše se povedlo dle představ, ale úspěchy v podzimní části znatelně převyšují neúspěchy.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient